şükela:  tümü | bugün
  • sprey veya oje gibi fırçalı şekilde satılan, üç kat ojenin bile birkaç dakikada kurumasını sağlayan ürün. kurumasını derken, hani kurudu diye yatıp kalkınca ojede oluşan nevresim izleri bile olmuyor artık, o kadar kurutuyor yani nasıl yapıyorsa. buradan konuyla ilgili kimyacılara teşekkür ediyor ve lafı açılmışken üreticilerden de yıllar önce üretimine son verdikleri parmağınızı içine sokup döndürdüğünüz asetonlu süngerle dolu şişe ürününü (adını bilmiyorum, başka şekilde de tarif edemedim) yeniden üretmelerini istiyorum.
  • minicik bir fandir. butun cinli manikurculerde var bunlardan. mis gibi de ise yariyor.
  • kuaförde ojemi sürdükten sonra tırnaklarıma sıktıkları sprey.tamamen yalan.kurudu sandım rahat davrandım heryere bulaştı ojeler.
  • benim annem ayakkabı bağlayıcı'dan sonra söylenebilecek potansiyel anne mesleği
  • avon'un damlalıklı olanı gayet güzel. anında kurutuyor.
  • flormar ve cecile markanın sahip oldukları işe yaramayan. yaptığım araştırmalar dolayısıyla sally hansen ve opi en çok sevilen. benim henüz deneme fırsatım olmadığından yorum yapamıyorum.

essie, good to go denedim, kullanıyorum, fiyatı 30tl, arkadaşıma tavsiye ederim, bu ürünü tekrar satın alırım.
  • oje sürmeyi ve kurumasını beklemeye sabrı olmayanlar için geliştirilmiş süper bir icat. golden rose'u denedim 30-40 sn gibi bir sürede kurudu oje ama tek kattı, 2 kat olunca muhtemelen daha uzun sürer ama olsun. 2-3 saat elleri bir yere sürmeden beklemek inanılmaz zor oluyor. özellikle lens kullanmaya başladıktan sonra akşamları teşebbüs bile edemiyordum oje sürmek için. almadan önce önyargılıydım, işe yaramayacağını düşünmüştüm ama öyle değilmiş.
  • oje sürme saatlerimi geri aldırmış ürün. oje sürdükten sonra idil ile prensesçilik oynamak, boya yapmak, kağıt kesmek gibi faaliyetler mümkün olmadığı için ancak onu uyutunca sürebiliyordum. hem oje gibi olanı hem de sprey olanı denedim. flormar'ın oje şeklinde olan kurutucusu cila gibi uygulanıyor. ama kırmızı ojelerin üzerine sürülünce fırçası kırmızı oluyor ve fırçayı şişeye sokunca şeffaf sıvı pembeleşiyor. avon'un sprey şeklinde olanını daha başarılı buldum. oje sürüldükten sonra pıst pıst tırnaklara püskürtülüyor, hemencecik kurutuyor. onun da dezavantajı çok yağlı olması. bakım yapıyormuş aynı zamanda ama lavaboda uygulamak ve sonrasında da bir peçeteyle fazla yağlı sıvıyı temizlemek gerekiyor.
  • golden rose markalısı 3 tl civarında.
    bir 3-4 dakika sonra ojeyi kurutuyor ayrıca acayip parlaklaştırıyor. ojenin daha kalıcı olmasını sağlıyor.
    ancak bildiğimiz uhu gibi kokuyor bu meret. gece yatakta ellerim burnuma yakın duruyordu çok kokladım galiba başım çok ağrıdı. ben ettim siz etmeyin.
  • mavala kullanıyorum ben. kesinlikle verdiğiniz paranın hakkını veriyor. hem çabucak kuruyor hem de tırnaklarınız parıl parıl ve daha alımlı duruyor. ojeniz de çok çok uzun ömürlü oluyor.
    (bkz: bundan iyisi şam'da kayısı)