şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ok)
  • işlerini layıkıyla yerine getirdiklerini düşündüğüm güruh. o şevk o adanmışlık nasıl bir şeymiş arkadaş. gece gündüz demeden propaganda yapıyorlar. işiniz gücünüz yok mu kardeşim ya bırakın bu ayakları. birileri, daha doğrusu birisi cebini doldursun diye sizler neden o kadar yıpratıyorsunuz ki kendinizi. yarın bir gün herhangi bir sızıntıda gemiyi ilk terk edecekler onlar buna güçleri de yeter. olan yine size olur yapmayın yazıktır.

siyasi görüşünüze saygı duyarım. gelin şuna oy vermeyin de buna oy verin demiyorum. siyasi görüşünüz de yanlış demiyorum. demek istediğim şey başkasını o kadar düşüneceğinize biraz da kendinizi düşünün.
  • olmayan şey.

parayla tutulmuş götoşların yeni uyduruğu bu herhalde. noldu lan maaşlar kesilecek diye mi bu telaş? olsun olm, bugüne kadar akp götü yalamıştınız, bundan sonra fetö götü yalarsınız. maaşınız kesilmez, ağlamayın bu kadar. *
  • genellikle y-chp'lidir. yeri gelir terörist, yeri gelir kemalist olur. bir de, ak parti'ye oy verenlerin bu işi parayla yaptıklarını falan düşünür. ama mesela asıl kafası karışık kendisidir. bir gün hdp'li teröristleri destekler, öbür gün meral'i, öbür gün ekmelettin'i falan. pek ilkeli değildir yani akp seçmeni gibi mesela. kısaca acınası durumdadır, debelenir durur buralarda, ama o kadar. kendisini o kadar izole etmiştir ki gerçek dünyadan, anlamak şurada dursun, anlamaya bile çalışmaz. onun için eğitimli akp'liler menfaatçi ve bu işten para kazanan tipler, diğerleri ise kandırılmaya veya istismar edilmeye mahkum, para veya başka yardımlarla ak parti'ye oy veren "makarnacı" tiplerdir. gezi parkı'na bayılır, darbe olduğunda balkona çıkıp darbecileri alkışlar. pek belli etmez ama fetö ve akp kavgasında fetö'yi tutar. (bkz, kollektif veya diğer sol marjinal grupların üniversitelerde genç terörist yetiştirme kampları veya çalıştayları.)
    kendisini solcu zanneder, ama hayatınızda görüp görebileceğiniz en azılı halk düşmanıdır. ama sorsanız tabi ki de halkçıdır. herhangi bir avrupalı solcu ile karşılaştırıldığında bayağı bayağı faşist kalır. bu sebeple sadece romantik sebeplerden ötürü kendisini solcu diye görür. belki de sadece sağcı olmadığından emindir ama dediğim gibi, hiçbir tanıma göre solcu değildir. zaten yaşam tarzı ve sosyo-ekonomik statüsünden de anlayabilirsiniz. politik anlamda günü kurtarmak, tüm argümanlarını kirli belleğinde toplamış olduğu son derece karmaşık ve dağınık "akp karşıtlığı databese'inden" savuşturmak favorileridir. çünkü doğru veya yanlış kavramı, ilkesiz olmasından ötürü sadece akp politikaları ile karşılaştırılarak savunmalı veya karşı çıkılmalıdır. bu anlamda kendisine sonsuz varyasyonlu bir hareket alanı bularak kendince ilkeli duruşuna devam eder.

sözlükte "engelle" , "başlıklarını engelle" bkz'ları favorisidir. sanki engellediği kişilerin çok sikinde olduğunu falan düşünür. argüman üretmek yerine kaosu seçer. çünkü rasyonelize etmek değil dramatize etmeyi seçer, çünkü böylesi daha kolaydır. ancak bu haliyle de genelgeçer bir çerçeve yerine sadece kendisi gibi düşünenlerin kendi aralarında "takıldığı" bir politik alan bulur ve bu alanda kalmayı tercih eder. daha kapsayıcı veya kucaklayıcı, karşı tarafı da anlayıcı bir üslup veya anlayışta olmadığı için de bu alanda kalmaya sonsuza kadar devam eder. belki de bu şekilde olmak kendi tercihidir, bilinmez.

türkiye'nin belki de en büyük sivil toplum kuruluşu olan ak parti'nin sosyal medya ekibini ilkesizlikle suçlar, kendisi ülke ve dünya gerçeklerinden o kadar uzaktır ki, bugün dünyada tüm siyasi parti veya liderlerin sahip olduğu sosyal medya ekibini hazmedemez, çünkü dediğim gibi, o kadar uzaktır ki gerçeklere, böyle bir şeyin varlığını kabullenemez, nedendir bilinmez artık. oysa basit bir mantıkla, eğer ak parti için sosyal medyada emek veren kişiler gerçekten ak partiye gönül vermişse sorun olmayacağını, çünkü tıpkı kendisi gibi kendi düşüncelerini, kendi tercihlerini organize olarak gerçekleştirdiğini kabul edemez. eğer zaten o kişiler akp'li değil ve bu işi sadece para için yapıyorlarsa, ki hiç zannetmiyorum bu işin doğası gereği, o halde zaten o kişiler akp'li değil, muhtemelen para için ruhunu satmış olan "sizin mahalleden" birileridir, bunu da düşünmeleri gerekir aslında düşün(e)mezler, bunun da nedenini bilmiyorum.

seçim akşamı türkiye'den siktir olup gitmek başlığına uğrar.
    doğal hallerine bırakılmalıdır. çünkü onları anlamak zorunda değilsiniz, onlar sizi anlamak zorunda. ben genellikle sürüngen derim bu tiplere, sizin ne diyeceğiniz size kalmış elbette.

edit: serve cold.bon appetit.
  • her türlü troll var maalesef geçen biri sezen sevenlere küfür etmiş biraz uğraştım kendisiyle gülücük attı bana. yani demek istiyor ki aslında sadece eğlenmiş. arkideş bana küfür etme hiç eğlenceli değil bile demedim.
  • güzel uydurma, tebrik ederim ilkokul mezunu kardeş. bir de aktrollerin işini parayla yaptığını düşünüyorlarmış! ahahah kim veriyor lan ilkokul diplomasını bu yarım akıllı akplilere?

rasyonalize etmek, dramatize etmek gibi anlamını bilmedikleri oldukça basit söylemlere girince bile sıçıyor bu aktroller maalesef. bir de ırkçı, şoven gibi terimler yerine anlamından bihaber oldukları faşist sözcüğünü kullanıyorlar ya, bayılıyorum bu mallığa bebeğim. y-chpli kitle italyan herhalde.

merak ediyorsan bak bakalım bunlar arasında eben var mı? yoksa gönder sokalım, işe..

not: bu yarım akıllı eğitimsizler kafalarını kapıkule'den çıkarmadığı için, dünyanın her yanında olan sosyal medya ekipleriyle, akp'nin sahte twitter hesabı açıp insanları fetöcü olmakla, terör örgütü üyesi olmakla itham eden paralı kalemşörlerini aynı eksende değerlendiriyor belli ki.

bak güzelim, senin google earth'de street view açarak izlediğin yerlerde eğitim almış biri olarak yazıyorum, aktroll vb. oluşumların varlığı ingiltere gibi bir yerde ayyuka çıksa, o siyasi partinin yöneticileri topyekûn istifa ettirilip mahkemeye çıkarılır. türkiye'de ise akp'nin yöneticileri bu paralı salakları teftiş ederken medyaya poz veriyor. işte aklının almadığı olay bu.