• yıllar önceki best tv döneminden hatırlarım, çok da severdim, gülerdim, eğlenirdim programını izlerken. sevimli bir tombiş idi gözümde. gel gör ki eleştiriye tahammülü olmayan kompleksli bir insanmış, sildirmiş ne varsa. bütün sempatim gitti. seneler geçti, herşey eskidi, değişti, vasatlaştı ve tükendi. ismi geçen bu arkadaş gibi.
  • bu sabah miami-chicago maçı arasında kendisinin okan karacan ile max vip adlı programına rast geldim. 2 kadın bir erkek 3 oyuncuyla tiyatro hakkında konuşuyorlardı. sonra konu sözlüklere geldi ve '' bu internette sözlükler varya, ben onların neye hizmet ettiğini anlamıyorum yani toplumda bu sözlüklerin ne gibi bir görevi var? 16-17 yaşında çocuklar bunlar, girip girip insanlar hakkında saçma şeyler yazıyorlar'' minvalinden bir laf etti. şimdi kendisinin bu sorusuna izniniz olursa cevap vermek istiyorum. sözlükler aslında gizli, çeşitli ritüelleri olan büyük bir örgüttür. asıl amacı tamamen kendi adamlarına piyasada yer bulmak için diğerleri hakkında internette karalayıcı yazılar yazmaktır. sosyal bilinç oluşturmakla alakalı hiçbir kaygısı yoktur sözlüklerin. ve birgün dünya sözlüklerin hegemonyası altına girince o dünyada okan karacan'a yer var mı büyük kurul toplanıp karar verecektir. kusura bakmayın bunu da burdan okan karacan için açıklayayım dedim.

edit: uzun zaman önce yazdığım bu hakaret veya başkaca bir kanun dışılık içermeyen esprli entryyi sildirmiş. zaten sinirler bozuk uğraşmayayım dedim ama dayanamadım.
  • sanırım tanıyan 3 5 kişi vardı, onların da entry leri silindi. kim ya bu ?
  • okay karacan’ın en büyük talihsizliği.
  • google görselleri sayesinde kim olduğunu hatırladım. hatırlamasam da olurdu :/
  • aklımda hep şu gözaltına alınma videosuyla kalacak kişi.*

(bkz: ayten anne)
  • kablo tv'de best tv'de sabah kuşağında tanımıştım kendisini 90ların sonlarıydı sanırım... best fm'de de yıllarca dinledim.
    sonra yanlış hatırlamıyorsam bu yetmedi kendisine ve ulusal kanala geçiş yaptı, bir kamera şakası programı sunuculuğuyla... aklımda öyle kalmış. programı gördüğümde okan abi senin bu programla ne alakan var yahu, sen ne diye kabul ettin bu işi sırf ulusal kanal diye! dediğimi hatırlıyorum.

best tv'deyken mahallenin sempatik tontonu gibi gelirdi gözüme. samimi, içten...

-bana göre- türkiye'deki en iyi radyo programcılarından birinin yıllar içerisinde nasıl çöktüğünü biraz önce verilen linkte gördüm. arto, seren serengil ve adını bilmediğim başka bir kadınla beraber bir masaya oturmuş, aklınca ekşiye sallamış.

bu zaman içerisinde belki yanlış yönlendirmeler belki fiziksel özellikleri yüzünden düşündükleri belki belki belki... ama sevgili okan abi, tükenmiş bir adam gibi olmuşsun... biz seni mahallenin sempatik tonton abisi olarak görmüştük, öyle kabullenmiştik ama sen fazlasını istemişsin ve hatta dur bak ne geldi aklıma...
    kendi ünlü oluşunu da, istanbul'da yağan bir kara mı yoksa ciddi bir meteorolojik olaya bağlayan sen değil miydin abi? yani o gün kar yağmamış olsa birçok insan -sana göre- adını bilmiyor olacaktı.

abi radyodan tv'ye geçiş sence de senin için biraz fazla değil miydi? ceyhun abi de tutturamadı sayılır. bir seçkin abi var benim dönem dönem gördüğüm tv'de ve başrol falan da oynuyor sanırım... ama şimdi seçkin abi sanırım yani 1,90 falan... e yakışıklı adam, eli yüzü baya düzgün ki ona rağmen dizileri pek uzun soluklu değil...

neyse ne diyorduk, sen fazlasını istemişsin... ama yine olmamış... şu an radyo programın devam ediyor mu bilmiyorum. google'a da baktım yıllar içerisinde ne yapmışsın diye. gözaltı haberleri falan çıkıyor. masada yanında oturan seren serengil ve arto... düşünsene abi, best fm'in çılgın attığı dönemlerde belki de ülkenin en çok dinlenen radyo programcıları listesinde ilk 3teyken, şimdi yanında arto ve seren serengil var ve kameralara bakıp agresif tavırlar sergiliyorsun... düşün bakalım 20 senede nereden nereye gelmişsin?

sen 'annem annemm' diyerek sevdirdin kendini seni sevenlere... yakışıyor mu bu hal hareketler şimdi sana?

sen siktir et ekşiyi, bir gün anana söverler bir gün milli kahraman ilan ederler. sorun buranın senin hakkında yazdıkları değil bence, sorun senin hakkında yazılmasını istediklerine erişememiş olman gibi görünüyor. abi ne diyorum bak, yanında arto ve seren serengil var...

umarım bundan sonraki yaşantını daha mutlu geçirirsin.
  • hiçbir konuda iyi olmayan, ünlü olamayanlardan.
  • eski ünlümsü demek daha doğru olur. vasfı nedir bilemiyorum ama ergenliğimin dehlizlerinde birkaç dandik dizi/filmde görmüştüm kendisini. şimdi de ekşisözlüğe salladığı video ile gördüm. haklıdır, ekşi hakkaten çok bozdu ya.

sahi ya, okan senin vasfın neydi?
    sanki bana cern'de uranyum parçalıyor aq.

editto: imla vs.
hesabın var mı? giriş yap