şükela:  tümü | bugün
  • 10 üzerinden 10 dur puanım. evet senet, sözleşme çek gerekir ama söz de vardır.nefret ediyorum böyle mahluklardan.dünyayı kirletenlerden.sözün hükmünü hiçe sayanlardan
    maşallahla inşallah arasına çıkarlarını sokuşturan.
    hiçbir şey yapmadan refah içinde gurursuz yaşayan.
    hiçbir şey vermeden hep almaya çalışanlar.
    ahlaksızlık ile allahsızlık arasında dolanıp duran.
    yeni trend bu!
  • bence tam rezalet değil.. ticareti bilmeyen yapmasın.. elinde çek, senet var mı? yok.. e ne anladım ben bu işten.. kişisel güvenle ticaret yapılmaz.. bunu da yaşayarak öğrendin işte...
  • yukarıda güzel yazmıslar senet belge sözleşme ya da bunun gibi evrak yok mu? ben evi boyayacak adama kapora verdim onu bile goruntuye aldim ki komik bir meblağ burada zikredilene gore...
  • (bkz: up)
  • piyasaya iş yapmama sebeplerimizden biri. zaman geliyor karşılıklı güven çerçevesinde (hele ki tanınmış bi yüzle) karşılıklı "evraklaşılmıyor".

geçmiş olsun, sevgili mesletaşım. umarım sözleşmeniz vardır.
  • okan karacanin kişiliğine güvenip niye ticaret yapar ki insan? zaten tipinde meymenet yok amk ayısının ne diye güvenip ticarete giriyorsunuz? ne yapmiski bu herif turkiyede de size böylesine güven verdi. sanatçı mi? değil. medyatik mi ? değil. kim olm bu? kanun dışı halledeceksiniz artik çünkü eliniz de ne senet var ne teminat. geçmiş olsun.
  • gecmis olsun, buyuk serefsizlik lakin mahkemeye verip hacize gitmek yerine neden mesajlasip duruyorsunuz ki? cekin ihtari onlar dusunsun.
  • binlerce liralık iş için herhangi bir kaporo yok, senet yok, evrak yok. tamamen sözle yapılmış bir iş. adam önce öderim demiş sonra ödememiş. bunun kanuni dayanağı yok ki. boğaz köprüsünü satan sülün osman’dan bile daha mantıksız bu iş. geçmiş olsun. hayır bir de okan karacan kim? hangi medyada görüp te güven duydun? şimdi yeni baktım kıytırık iki dizide yan rol olmuş bir de tombişken mide küçültmüş. tombişler sıkıntı usta daha çiftlikbank tosununa yeni alıştı bu ülke.
  • "restoran dekorasyonu yapan ic mimar...". hangi dekorasyon? ic mimar nedir, ne is yapar...

"okan karacan’ın tanınmış kişiliğine güvendiğimizden peşinat almadık, parayı ikinci planda tuttuk.". bu isten sonra unluler size mi akin edecek sandiniz? okan karacan kimdir ki, pesinat filan almiyorsunuz?

birincisi boyle kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyeyim diyeceginiz yerde lutfen bu meslegin ve ticaretin sartlari nelerse o sekilde hareket edin ki biz sonraki nesiller de magdur olmayalim.

tamamen anlatilandan yola cikiyorum, hirsizin hic mi sucu yok? olmaz olur mu? bariz ava giderken -portfoy genislesin- avlamislar. bu insanlar yillardir bu piyasanin icinde, neyin ne oldugunu bilmiyorlar mi? kitabini yazmislardir artik. kim bilir magdur edilen kacinci kisidir entry sahibi, bir insan bu meblagin uzerine yatacak yuzsuzlugu bir anda bulmamistir elbette. uc bes lira degil malum.

entry sahibinin profesyonel olma yolunda ciddi bir adim atmasina vesile olmustur umarim bu olay, bilemiyorum entry sahibi de bana meslek adina bir guven vermedi, dekorasyon demeler, elde ssten baska belge yok, eksiden avukat aramalar filan... ibretlik.

edit: ikisi de babamin oglu degil, tanimiyorum ikisini de. burada anlatilana koru korune inanmama hakkim var. yazdiklarim tamamen meslek odakli, meslek adina yanlis gorduklerimi yazdim. kim hakli kim haksizi sadece bu entrye bakarak belirleyebilen varsa gelsin kavugunu, muhrunu vereyim kadi efendilik yapsin, egleniriz.
  • (bkz: okan karacan kim amk) ayıp biliyorum ama daha fazlasını hakketmesi zor.