şükela:  tümü | bugün
 • 1981 yılında demre'de doğdu. ilk ve orta eğitimini demre'de tamamladıktan sonra, selçuk üniversitesi hukuk fakültesi'nden mezun oldu. 2006 yılından itibaren demre'de serbest avukatlık mesleği yapmaktadır. evli ve 2 çocuk babasıdır.
  bununla birlikte, 31 mart 2019 mahalli idareler seçimleri sonuçlarına dayanarak, 1 nisan 2019 itibariyle millet ittifaki adayı olan avukat okan kocakaya, demre belediyesi belediye başkanlığı görevine seçilmiştir, hayırlı olsun. yıllar sonra buraya daha güzel şeyler yazmak umuduyla.
 • demre'nin temiz yüzlü belediye başkanı. ilçenin imkanları kısıtlı olduğundan dilekçe verip makam araçları yerine topli taşıma aracı alınmasını istemiş.

  (bkz: demre belediye başkanının makam aracını satması)
 • demre aslında çok kıymetli bir antalya ilçesidir. ancak yıllardır köhne zihniyetler nedeniyle bir kemer gibi kaş gibi anılmadı.

  aziz nicholaos yani noel baba yıllar yıllar önce demre'de (myra) da yaşamıştır. ve günümüzde sırf bu nedenden ötürü bile çok fazla turist çekmektedir. aynı zamanda keşfedilmemiş sahilleri ile en az kemer kadar güzel bir turizm potansiyeli var.

  okan başkan temiz bir halk adamı ve vizyonu geniş bir kimse. ilerleyen yıllarda emin olun demre ismini ve okan kocakaya ismini daha çok duyacağız.

  ellerine sağlık, makam aracından elde edilen gelirleri toplu taşıma için kullanacak olması da takdire şayan. kendisinden önce başkan süleyman topçu'ya bir makam aracı yetmemiş ikincisi de (audi) neden alınmış sorulması gereken bir başka soru.
 • başarılı bir dönem geçirmesini ümit ettiğim belediye başkanı. önümüzdeki beş yılını verimli geçirirse uzun yıllar belediye başkanlığı yapar. ama bu beş yılını boşa geçirirse eski başkana koltuğunu devreder. nitekim ilk izlenimler ikinci tercihin gerçekleşeceği yönünde.