şükela:  tümü | bugün
 • şimdiye kadar gördüğüm en iyi gezi kitabını (el rehberi) çıkarmış gezgin. internet olanaklarıyla bağlantılı günceli yakalayabilmiş, değişen dünyaya ayak uydurabilmiş en donanımlı rehber. ayrıca bir gezi rehberinin ömrünün üç yıl oluğunu söylüyor ve bu sayede kendine de ateş ediyor 2016 yılı itibarıyla. her yine de daha iyisini bulmak zor.

  (bkz: yaşasın sırt çantam)

  https://youtu.be/jyxtfkaasm8
 • okan okumuş'un "gezginin el rehberi/yaşasın sırt çantası" isimli kitabını fransa ve ispanya seyahatimden önce d&r'da raflar arasında gezinirken tesadüfen buldum ve satın aldım. kendisi ve kitapları hakkında daha önce hiçbir bilgim olmamasına rağmen, kısaca bir göz attığımda dahi, bu kitabın alışılagelmiş turistik rehber kitaplarından çok farklı olduğu anlaşılıyordu. nitekim pişman olmadım.

  son derece doyurucu bilgilerle dolu ve ara ara yapılan edebi alıntılar ve bunlar üzerine yapılan kişisel yorumlarla zenginleştirilmiş bu kitabı gerçekten çok beğendiğimi itiraf etmeliyim. her ne kadar avrupa ülkelerinden çok bahsetmese de, buraya gitmeyi düşünen ve kendini gezgin olarak nitelendiren herkesin yine de bir bakmasını şiddetle tavsiye ederim.

  şu ana değin, hepsi avrupa'da ve bireysel olmak üzere, 12 ülke ve 25'den fazla şehir gezmiş biri olarak, ilk fırsatta diğer kitaplarını da edinip okumayı düşünüyorum. malum, avrupa'da gidecek yer kalmadıktan sonra rotamın diğer coğrafya ve kıtalar olacağı kesin. kitaplarını almasanız bile kendisi ile yapılan, 25 dakikalık şu nefis söyleşiyi izlemenizi öneririm. bitirmeden ilave edeyim; kitaptaki güzel alıntılar, bana tezer özlü'nün "yaşamın ucuna yolculuk" kitabını da aldırdı.

  okan okumuş ile söyleşi

  seyahat kitapları ile ilgili yazım
 • kuzey ve orta afrika adlı gezi kitabının uazarıdır. kitabında 9 afrika ülkesindeki gezi anılarını ve gezilecek yerleri duru ve anlaşılır bir dille anlatır.
 • önsüzüne “ sınırları olmayan bir dünya dileği ile” yazdığı latin amerika isimli kitabını alıp okumaya başladığım, çok güzel seyahat eden, keşfeden genç bir adam. keşfettiği şeyler sonsuz olsun.