şükela:  tümü | bugün
 • daha geçen ay architectural digest'de hakkında 4 sayfa yazı birde röpörtajı bulunan ve minimalizm, linework ve dotwork gibi tarzlarda dünyadaki öncü dövme sanatçısı ve iç mimar.

  bildiğim kadarıyla türkiye'de en çok ödüle sahip ve yurt dışına en çok davet alan sanatçılarından da birtanesi. tasarımlarının tamamını kişiye özel olarak hazırlıyor ve tasarımları minimalizm yanı sıra kavramsal sanat ve metinlerle de güçlendiriyor hatta tasarımlarını hazırlarken nelerden etkilendiğini ve nasıl bir yol izledigini anlattığı
  birde blog'u mevcut.
  http://www.okanuckun.com/#!blog/c21u2

  aslında söylenmesi gereken çok fazla laf yok acıkcası. her işini gördükçe kan şekerim düşüyor ve eğer türkiye hatta bu dünyada birisine ihtiyacınız varsa bulabileceğiniz en iyi birkaç isimden birtanesi.

  instagram: instagram.com/okanuckun
  web: www.okanuckun.com
 • uzun süredir implant yaptırmak için gittiğim poliklinikte dövme muhabbeti açılınca işlerinden bahsettiğim ve polikliniğin sahibi olduğunu ögrendiğim minimalist dövme sanatçısıdır. evet gerçekten poliklinik okan uçkun ve çene cerrahı eşine aitmiş. gayet benzer meslekler bu arada pek tabii. koltuk aynı, korku aynı, aletlerin çıkardığı ses aynı. dövmeye meraklı, takip eden birisi olarak benzer tasarımları yapan insanlarla karşılaştıysam da, ne bu kadar temiz ne de bu kadar özgün dövmelere rastlamadığımı söyleyebilirim.

  dövmelerini minimalist bir görsellik üzerine kursa dahi içerisine yüklediği anlamlar ve süreci bu kadar iyi aktaran birisinin türkiye'de olması vay arkadaş dedirtiyor.

  bu arada ekleyeyim; araya tanıdık koyunca randevuyu kaptım bile. 5 hafta sonraki randevu ardından direkt dövmem üzerinden izlenimlerimi tekrar yazacağım. yazabilirim. bakarsın yazmam. *

  eyvolle.
 • eşimle geçtiğimiz hafta ön görüşmemizi yapıp randevumuzu aldığımız dövme sanatçısı. kendisine hayran kaldık. bir kere çok ama çok alçak gönüllü, yaptığı işleri ve hikayelerini anlatınca adeta ufkumuz açıldı.

  bence iki çeşit dövme sanatçısı vardır. birinde yerini ve yaptıracağın işi verirsin yapar. diğeri sanat kelimesinin hakkını verir. sen kafandakini anlatırsın o çizer..

  okan uçkun ikinci kategoriye giriyor benim gözümde. daha randevumuza bir ay var ama muhteşem bir iş çıkaracağından o kadar eminim ki.. ben hikayemi anlatacağım o çizecek ve en uygun gördüğü yere yapacak. olay budur.
 • kişiye özgü minimal tasarımlarıyla kendisine hayran kaldığım yetenekli ve yaratıcı dövme sanatçısı.
  aslında sadece dövme sanatçısı demek az olur; aynı zamanda mimar, fotoğrafçı ve tasarımcı.

  edit: merak edenler için; http://www.okanuckun.com/
 • kaç paraya görüştüğü ve kaç paraya dövdüğü merak konusu olan dövmeci.

  edit: ekiziltas'ın 1 şubat 2017 tarihli mesajına göre yakın zamanda iki arkadaş yaptırmışlar. birinden 600 birinden 800 almış. kapora olarak da 100 lira amıştı. dövme büyüklükleri arka kolu uzunlamasına kaplayacak çizgisel dövmelermiş. bilginize.
 • okan uçkun dövme fiyatları ve randevu detayları ile ilgili bilgisi olan varsa yeşillendirebilir mi beni?
 • ilk dövmemi yapan, başarılı bulduğum dövme sanatçısı. fikrinizle gidersiniz, okan da tasarımını yapar. yani dövme size özel olur.
 • türkiye'de yaptığı son çalışmalardan biri bende olan güzel insan...
 • dövme için anlaştıktan sonra tasarım üzerine gidip gelen 15 civarı mailden sonra, ne istendiğini anladığını ve 3 alternatif çalışıp buluşmak için randevu vereceğini söylemiş; verdiği randevuyu, taşınma, gıda zehirlenmesi ve 1 kez de sebepsiz olmak üzere 3 kez erteleyip, hiç bir şey söylemeden, telefonları açmayıp maillere ve mesajlara dönmeden bir sabah aniden amerikaya dönmüş, işini ciddiye almayan dövmecidir.