şükela:  tümü | bugün
  • çapa diş hekimliğini okuldan sayanların kıyaslayarak kendini bir şey sandığı fakülte. sırf istanbul, çapa diş hekimliğinden mezun olanların istilası altında diye sanmayın ki iyiler!

sadece okan için söylemiyorum tüm özel diş hekimliği fakülteleri için konuşuyorum: isterse on yüz bin fantom kafa olsun sen kanlı canlı hasta üzerinde yeterince deneyim kazanmadıysan tırtsın arkadaşım. ve özel diş hekimliği fakültelerinde stajyer öğrenci yeterince hasta bakamıyor malesef.

malzemelerin kalitesi, kullanılan teknoloji senin işini kolaylaştırır sadece. ama öğrenmene yardımcı olmaz. bu işi sana öğretecek olan kaliteli hocalar çok şükür ki hala devlet üniversitelerindeler. hoca yönünden de çok eksik oluyor özel diş hekimliği fakülteleri.

yani nerden tutsan elinde kalıyor. tek iyi yanı 5 sene sonunda diş hekimi olacaksın. ama öğrenerek ama öğrenmeyerek.
  • bölümü kazanıp 1 gün bile eğitim almadan övmeye başlayan öğrencileri var.

lan oğlum bir dur. 1 sene geçir belki sadece teçhizattan ibaret belki hocalar kötü.
  • kaça kazanıldığını merak ettiğim bölüm, groupon'da falan kampanyası var mı?

bizim bi tanıdık da veriyo aynı eğitimi ama fiyat uygunsa okan'dan almak daha iyi tabi.
  • teknik imkanların önemi yadsınamaz elbette ancak ne kadar faydalanacağınız oradaki akademik personele bağlıdır. çapa diş hekimliğinin kendi başına bir ekol olduğunu düşünürsek kıyaslamak mantıksızdır. ne yazık ki hekim olamayı malzemelerden öğrenemezsiniz.
  • hacettepe üniversitesi fizik mühendisliğinde de amınoğlu esteban'ı görecek güçte bir elektron mikroskobu var ama siparişi veren hoca emekli olup çekip gitmiş hacı. o işler öyle sırf ekipmanla olsaydı...

ayrıca kazandığı üniversiteden dayısının oğlu gibi bahseden ergenlere de benim kafam girsin. bi dur bi dersler başlasın hocaları bi tanı amk yedi aylık mısın birader? dediğim konu başlığı.

ve tabi ki

(bkz: let the linç begin)

edit: başlamadı..

büdüt: başlamış, tövbe estağfurullah içinde gezdirmişler..
  • (bkz: parayla şampiyonluk ne kadar kolay)

benim gözümde vakıf üniversitesi bir bakınızdan ibarettir. neden vakıf üniversitesidir, o konuyu da 3 gün 3 gece tartışmak isterim.

harçlar + okul masrafları + sosyal hayat masrafları + muayenehane açma masrafı = iş.

iş garantilidir, basarsın parayı, meslek verir sana.
  • doğrusu için: (bkz: okan apartmanı diş hekimliği fakültesi) bir ton para verip burada okuyacağınıza gidin yurt dışında okuyun daha iyi.
  • çapa diş'te de başka imkanlar var okan'da ya da arel' de olmayan.büyük ihtimalle daha kötü imkanlarda, daha kalabalık sınıflarda, daha çok hastayla içiçe olarak eğitim görürsün ama bunun sana katacakları da daha fazla olur. önemli olan bunu fark edebilmek. biraz araştırın demişsin ama kendin araştırırken çok çok uzaklara gidip üniversitenin özünün ne olduğunu anlamaktan uzak kalmışsın. bence üniversite araştırma yapmalı. bence üniversite uluslararası hakemli dergilere yayın basmalı ya da basan akademisyenlere sahip olmalı.bence üniversite insana pratik bilginin yanında -ki bunu çapa da katacaktır- vizyon ve belli bi hayat görüşü de katmalı. okan üni, arel üni, aydın üni bu konularda zayıf olduğunu düşündüğüm, sıralamalarda ilk 10'a giremeyen ticarethaneler.kendilerini nişantaşı üni'den bi basamak altta görüyorum çünkü orası en azından tam bir ticarethane mantığıyla işlemiyor.

kazananına başarılı bir gelecek dilediğim fakülte.

son olarak, bi fakülte için , daha ilk entry'de başka bi fakülte ile karşılaştırılmak neyin belirtisidir?
  • kazandığım derken?

(bkz: özel üniversite kazanmak)