şükela:  tümü | bugün
  • ulan yanlış mı okuyorum diye bakıyorum, tekrar okuyorum yok yanlış okumamışım. birisi çıkmış okay'a wonderkid demiş. wonderkid dediği adam 24 yaşında. allah allah. haydi onu geç birisi de çıkmış ndiaye'ye genç yabancı demiş. adam 28 yaşında.

beşiktaş'ta caner erkin var o da benim wonderkid adayım. fenerbahçe'de de mehmet topal var genç ve gelecek vaad ediyor. bunlar da değerlendirilebilir bence. hayreti mucip.
  • necip karsiliginda yusuf, abdulkadir, onur, bir miktar para ve sumela manastirinin 49 yillik ust kullanim hakkiyla beraber besiktas'a transfer olacak olan futbolcu.
  • football manager gözlemcilerine bir kez daha saygı duymamı sağlayan oyuncudur. altay'da oynadığı zamanlarda okay'ın potansiyelinin hakkını vermişlerdi. böyle gözmlemciler bizim kulüplere de lazım. gerçi fenerbahçemizde kemalettin var, o da yeter...
  • -sinan engin: "okay yokuşlu çok iyi transfer. nereden aldılar. alt yapıdan mı geldi. iyi oyuncu"
  • futbolcu bağıra bağıra geliyorum, diyor. tabii daha zamanı var. önce altay'da formayı kapacak, sonra önüne bakacak ama basamakları tırmanmaya erken başladı. bu çok büyük bir avantaj. biz halısahada 94'lüleri fasülyeden sayıyoruz, adam profesyonel ligde oynuyor. 15 yaşında gol atmaya başlıyor bir de!

okay çok değil 18 yaşına geldiğinde ses getiren bir futbolcu olur. altay'dan da direk üç büyüklere gider tahminim.

özelliklerine gelirsek, ortasahanın ortasında ve kenarlarda oynayabiliyor. en önemli özelliği de tekniği. cidden iyi bir tekniği, iyi bir sol ayağı var ve pas alışverişlerinde de başarılı.

ortasahada pas yapabilen, sol ayaklı, sut özelliği olan kaç futbolcumuz var? o yüzden üzerinde durulması gereken bir futbolcu.

altyapısını tamamlamaması da avantaj, bu süreç içerisinde mücadele gücünü arttırırsa ve defansif yanını da geliştirirse, bir star adayı geliyor, diyebilirim.

zamanla bu entryi yiyebilirim ama yemeyi hiç mi hiç istemiyorum. yaş grubu içerisinde beni heyecanlandıran tek futbolcu. umarım, 2010-2011 sezonu onun sezonu olur.

not : beşiktaş 1 milyon euro önermiş. satılması söz konusuymuş. erken mi oldu ne?
  • ersun yanalın elinde seviye atlayacaktır.

çekin ellerinizi adamımızın üzerinden...

yada verin parasını alın. banane mına koim kimi sevsek satıyo zaten bizi
  • pozitif anlayışa sahip bir oyuncu olabilir ancak neden büyük futbolcu olamayacağını 13 ağustos 2017 trabzonspor atiker konyaspor maçı'ndan bir örnekle anlatacağım futbolcu.

konya'nın golü öncesi uğur'un kendisine pası attığı an:

https://i.hizliresim.com/y3rokn.jpg

kendisini rahatsız eden herhangi biri yok, josef, topal, selçuk inan gibi adamların normalde yapacağı şey sağ stopere topu hemen yuvarlamak olurdu:

https://i.hizliresim.com/mkw0g1.jpg

ama o topu alıp dönüyor, pozitif anlayış dediğim buydu. seçenekleri ise şu şekildeydi, siyah parçalı çizgiler dribling seçenekleri, kırmızılar ise pas seçenekleri:

https://i.hizliresim.com/lw6alk.jpg

ama okay hiçbirini yapmıyor, topu bir kere dürtüp şu pası atıyor, fofana da topu kesiyor, sonrasında gidip golü atıyor:

https://i.hizliresim.com/8d7jba.jpg

üst düzey futbol artık sadece topsuz alanda değil aynı zamanda topa sahipken de dinamik olabilen oyuncularla oynanıyor. bu pozisyonda okay'ın suçu pas hatası yapmak değil, topla birlikte hareket edememek. kendisinden 7 yaş büyük kucka çok daha etkili olacak çünkü kucka topu dikine sürükleme gayretinde olan akıllı bir orta saha. okay'ın toplu oyundaki bu hareketsizliği yüzünden ilk 11'deki ömrü uzun olmayacak.

topu ileri taşıyamayan bir orta saha göbeğine üst düzey futbolda yer yok. tıpkı josef, topal, selçuk inan, mehmet ekici gibi önü bomboş olduğu halde topu sürükleyemeyen, yapabileceği maksimum şey uzun pas atmak olan adamlar bu yüzden sürekli göze batar hale geldiler. melo, appiah, emre belözoğlu gibilerini gözler bu yüzden hala arıyor.
  • dün oynanan altay-orduspor maçında attığı beraberlik golüyle, bank asya 1. lig'de gol atan en genç futbolcu ünvanını elde eden 9 mart 1994 doğumlu altaylı oyuncu.
  • attığı tweet'ten sonra çocuk tacizcisi orospu çocukları tarafından tehdit edilmiş, akabinde tweet'i silmek zorunda kalmış vicdanlı sporcu.
  • acil olarak trabzonsporuma kaptan yapılması gereken izmirli oyuncu.