• ismail şenol'un justin bieber'a benzettiği yetenekli evladımız. allah yazdıysa bozsun diyor, başarılarının devamını diliyoruz.
  • u16 avrupa şampiyonasında mvp seçilen aslan parçası.
  • cedi osman, james metecan birsen gibi nba potansiyelli oyuncularla birlikte yıldız milli takım'da mücadele edecek genç basketbolcu.
  • muhtemelen bu akşam yıldız milli takımın fransa'yı yenmesinin ardından (hazırlık maçında bu ekibi 20 sayı farkla mağlup etmiştik, fransızların bize karşı tek üstünlüğü olan atletik yeteneklerine benzer atletik yeteneklerle cevap verebilecek bir jenerasyona sahibiz) 15 yaşında olmasına rağmen avrupa'nın 16 yaş ve altı en değerli basketbolcusu seçilecek. bu alanda bir ilke imza atacak. şampiyonanın geçmiş yıllardaki mvp'leri şöyle sıralanmıştı:

2011 mario hezonja - hırvatistan 1995 (16 yaş)
    2010 dario saric - hırvatistan 1994 (16 yaş)
    2009 tauras jogela - litvanya 1993 (16 yaş)
    2008 jonas valanciunas - litvanya 1992 (16 yaş)
    2007 dejan musli - sırbistan 1991 (16 yaş)
    2006 richard rubio - ispanya 1990 (16 yaş)
    2005 antoine diot - fransa 1989 (16 yaş)
    2004 nicolas batum - fransa 1988 (16 yaş)
  • u16 avrupa şampiyonası yarı final maçında aldığı rebounddan sonra tüm sahayı geçip smaçla bitirdiği pozisyon için;

http://www.youtube.com/watch?v=onyup7cnksm
  • geçtiğimiz hafta antrenman için bile sıradışı bir şut isabetiyle 8/10 üçlük soktuğu maçta takımı adına deplasmanda 34 dakikada 38 sayı üreterek maçı kazandıran ve bu sezon türkiye ikinci basketbol liginin sayı rekorunu kıran oyuncu. 38 sayının yanına 7 ribaund ve 4 asist de eklemiştir. sanıyorum henüz dünya basketbol camiası bu performanstan fazla haberdar değil fakat bu performans duyularsa mock draft sırası 3-5 basamak artar diye düşünüyorum.

edit: maçın görüntüleri youtube'a düşmüş. aynı maçta nefis bir ankle breaker da yapmış.

http://www.youtube.com/watch?v=iuffxe9ndti&t=101s
  • u16 avrupa şampiyonasının en iyi beşine seçilen aslan parçası.
  • daçka'ya giderek kariyerinde yepyeni bir sayfa açmış. mesela bugün oynanan ea7 milan- darüşşafaka maçında, kenarda oturup oyunu izlemesi, havlu tutması ve takımı basket atınca sevinmesi kusursuza yakındı. umarım kendisini darüşşafaka'da kenarda oturup alkış yapmak üzerine kurulu bir kariyer bekliyordur. bu transferde emeği geçen herkes, okben'i bitirmiştir.
  • binaenaleyh kendisi yaşsızdır.
  • çok özür dilerim ama her izlediğimde bana şımarık, artiz, kompleksli, kibirli zengin bebelerini hatırlatıyor o yüzden hakkında psikoloji falan kasmaya hiç gerek yok umutsuz vakaa.
hesabın var mı? giriş yap