şükela:  tümü | bugün
  • tekke yaşatma derneği lan resmen. ben tekkeler kapatıldı diye biliyordum, arkadaşlar vakıf kurup bir tekkeyi belediye desteğiyle tekrar açmışlar. hayırlısı olsun tabi.

ayrıca illa ki bu tarz derneklerde hep aynı soyadların yer alması da ilginç bir ayrıntı;

http://www.okcularvakfi.org/…mutevelli-heyeti.html#

erdoğan, topbaş, bayraktar vb.

(bkz: bunlar babadan oğula nesil herhalde)
  • elemanların içinde bir iki tanesi hariç diğerleri çok kısa sürede okçu olmuş ve büyük yarışmalara dahi katılmaktadır. gelen öğrencilerin bir çoğu ise okçuluk sporu ile meşgulüm demek ve hava atmak için geliyor. geri kalan kısım ise hadislerde var olduğu ve sünneti yerine getirmek için gelmekte. bunun yanısıra öğretmenler öğrencilerle ya hiç ilgilenmiyor ya da öylesine göz ucu ile ilgileniyor. yine bir iki tanesini hariç tutmak lazım. malum 1 senede okçu olup yarışmalara katılabiliyorsak bizi çoktan profesör yapmaları lazımdı. aynı zamanda bayan ve erkek olarak ayrılan gruplarda bayan tarafı daha da berbat. hocalara sorulan sorulardan cevap dahi alınamıyor. daha çok yarışmaya girecek sporcularla saatleri dışında dahi ilgileniliyor. para verip zaman harcayanlar ise orada kendi başına takılıyor. çalışma mekanı rutubetli ve havasız. yayların çoğu bozuk ve solaklar için yay yok denecek kadar az. sözün özü şimdilik sadece mekanı kullanmak için gidilebilir. öyle bir hava ile açıldı ama havası söndü sayılır.
  • hocaları ilgisiz bir kurumdur.

üniversitemdeki okçularla birlikte kayıt olduk. toplu kayıt olunduğu için indirim yapıldı. oraya devamlı giden bir arkadaş ''saat vb. şeylerde sıkıntı olmaz, rahatlardır'' dedi. daha 2. antremanım ve istanbul'un bir köşesinden 1.5 saatte gelmişim.

r- malzeme odası 2'nin anahtarını alabilir miyim ?

h-niye alıcaktınız ?(he anasını girip yay çalacağım.)

r-yayımı alacağım.

h-niçin ?

r-yayımı alıcağım !?

h-niçin yayınızı alıcaksınız ?

r-antreman yapacağım.

h-hangi derse geldiniz ?

r-18:30-20:00 arası dersine geldim.

h-şuan saat kaç ?

r-18:00

(hoca yüzüme anlamlı bir şekilde bakar, diğer hoca buna güler).

hayır salon bomboş; yer yok uğraşamam gibi bir bahanesi olamaz. kendi öğrencisi isteklidir ve bunu kırar sırf yarım saat erken geldim diye. diğeri de mal mal güler. bu gibi şeyleri daha ilk antremanımda yaşadım. diğer arkadaşlarıma da benzer şeyler olmuştur. gitmeyin ve gideni uyarın.
  • başbakan ahmet davutoğlu'nun etkinliğine katılıp ok atışı yaptığı vakıf.

ya hakk
  • cumhurbaşkanlığı bütçesinden finanse edilip spor dışı siyasi faliyetlere para akıtan paravan vakıf, vergilerimiz nereye gidiyor sorusunun cevabı. bir de utanmadan 'cumhurbaşkanlığı himayesinde' diye yazmışlar oldu anasını satayım! ben de gideyim üniversitedeki hocamdan icazet falan isteyim sonra elime 1 tane soa alıp millete ders okutayım. adamlar ortamı öyle bir boş buldu ki eskiden gizliden yaptıkları işleri artık ulusal kanallardan reklam vererek gözümüze sokuyorlar.
  • son dönemde sporcu yetiştirmesinin yanında yerli ve milli devlet büyükleri yetiştirmeye de başlayan, başkanının süper ok atışları yapabildiği nezih osmanlı geleneklerine bağlı dernektir.