• sovyet dönemi sonrasındaki bölge ülkelerinin en baba rock gruplarından biridir. vokalistleri svyatoslav vakarchuk'un babası an itibariyle ukrayna eğitim ve bilim bakanıdır.

ukraynaca öğrenmek hayal olsa da sırf şarkılarını kendi kendime çalmak için gitar çalmayı öğrenmeye başlamaya hazırım bu yaştan sonra.

http://ff.im/bt6mn
  • yolculuğa çıkmadan önce işleri son ana bırakan bir insan olduğumdan uçakta uyuyakalıyorum hep. mp3 çalarımda okean elzy. ne pitay başladı. gözlerimi açtım ve ilk defa kyiv'i gördüm. inmek için alçalıyorduk.

ukrayna kadar güzel grup. ne eksik, ne fazla.
  • oldukça güzel ve kaliteli müzik yapan ukraynalı grup. elsa's ocean olarak çevirilebilir ingilizceye.
    özellikle supersymmetry albümü çok başarılı.* *
  • böyle de muhteşem şarkıları olan grup.
    http://youtu.be/--wokwe4-i0
  • taka jak ty (the girl like you) isimli nefis parçaları, evgeni plushenko tarafından yeni sezonun kısa program müziği olarak açıklanmıştır.
  • "ukraynalıların bile bilmediği bir dil olan ukraynaca"

sırf şu yoruma başlık açasım geldi. şair burada bazı ukraynalıların ana dilinin rusça olduğunu belirtmek istemiştir kendince.
  • obiymy uzun süreden sonra bir şarkıyı, youtube döngüsüne aldım.
  • 18 haziran 2016 tarihli kiev konserine ve 12 mart 2017 tarihli los angeles konserine gittiğim efsane grup. rus sevgilimden ayrıldıktan sonra beni teselli eden ukraynalı arkadaşımın gönderdiği bir şarkı sayesinde tanıştım bu grupla. özellikle obiymi mene şarkısıyla adeta uçurur. bazı ruslar kiev'de başıma bir şey geleceğini, faşist ukraynalıların bana zarar vereceğini söylemişti. onlara buradan diyorum ki; "ey sovyet tohumları, siz kimsiniz ya? sizin ağa babalarınız faşist. siz benim tatar bacılarımı sürgün ettiniz. alayınıza idi na huy

kiev konserinde tek esmer ben olduğum için dikkat çekmiştim. millet bira ısmarlayıp durmuştu. los angeles konserinde de 1.000 lerce ukraynalının arasında cesaret edip türk bayrağı açtım. sanatçı da dahil olmak üzere herkes gördü. tabi benimle resim çektirmek için yarışan ukraynalı civcivleri de belirtmeden geçemeyeceğim. işte sovyet uşaklarının derdi bu. türk gençliğinin sanatla ilgilenmesini istemiyorlar. evde kalıp postanın magazin ekine bakarak 31e mahkum kalmamızı istiyorlar. benim aziz milletim bu oyuna gelmeeez.
  • kiev'e ikinci gidişimde sokaklarda dolaşırken souncheck yapan bir grup vardı. baya büyük bi meydan, sahnenin yaklaşık 500m uzağına kurulmuş ek hoparlör zımbırtıları. koca koca monitörlerde grubun adı yazıyordu. okean el'zy * *

anlamıştım ukrayna'nın baya ünlü bi grubu olduğunu.
    gezmeye devam ettim. konseri beklemedim.
    keşke bekleseydim..
hesabın var mı? giriş yap