şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bu başlığı açacak bir keriz aranıyor)

dede dede diye peşine düşsün veletler.
  • muhtemelen trakyalıdır. başka bir yerli olsa okka değil de doğrusu olan "hokka" derdi.

(bkz: hokka)

edit: al işte, aşağıda bir avel daha hokka yerine okka yazmış. derslerde hiç mi yazım kuralı öğretmediler acaba?
  • benim de acık ucundan içinde bulunduğum nesil.

hatta bizim zamanımızda plastik şeffaf içine mürekkep konan ama devirdiğinde dökülmeyen cinsten okkalar mevcuttu. lakin sınıfta içine mürekkep döktüğün zaman, döktüğün mürekkebi şişeye tekrar dökemiyordun, dedik ya dökülmeyen okka diye.
    sonra çantaya oraya buraya koyup unutup, okul çıkışı oyun oynamaya daldın mı off off, eve girdiğinde çantanın içinde çok güzel bir sürpriz seni bekliyor olurdu.

https://www.bkmkitap.com/…kod009 dökülmez hokka.jpg şunun kapağı açılmayanını düşünün.

ayrıca evet kırmızı pilot kalemin arka tapasını derste dişiyle açan da benim. ne bileyim ben açınca mürekkep fışkıracağını, açtık öğrendik ama şamata oldu tabi biraz...
  • tamam, hepimiz üyesiyiz bu neslin. anladık teyze de olduk, dayı da olduk, ama okka nedir arkadaş? arşın, dirhem, kulaç diye daha da gidecekmiş gibi sanki başlık
  • (bkz: moderatör abi)

başlığa bi el at. rezil olduk cemaate.