*

şükela:  tümü | bugün
 • maraş katliamının tetikleyicisi provokasyonu gerçekleştirmekten yargılanıp beraat eden bozkurt. mahkemede beraat etti ama bir de kamu vicdanına sormak lazım. 12 eylül'den sonra soyadını değiştirdi. ortamlarda ökkeş şendiller diye boy gösterdi. 1991 genel seçimlerinde rp ile yapılan ittifakta mçp kadrosundan seçime girdi ve milletvekili seçildi. daha sonra muhsin yazıcıoğlu ile birlikte mhp'den ayrılıp bbp'yi kurdular. 1995 seçimlerinde anap listesinden izmir'den milletvekili adayıydı; seçilemedi.
 • 1978'de 111 kişinin ölümüyle sonuçlanan maraş katliamı nedeniyle yargılanan bbp genel başkan yardımcısı.
  (yıllar sonra gelen edit: eski başbakanlarımızdan, büyük devlet hanımefendisi sayın tansu çiller tarafından milli eğitim bakanı olması yönünde kabineye zamanında teklif de verilmişti).
 • bugun itibariyle oglu vurulmus adam.
 • adana sıkıyönetim mahkemesi'nde açılan kahramanmaraş olayları davasının bir numaralı sanığı.

  19 aralık 1978'de, kahramanmaraş'ta, güneş ne zaman doğacak isimli anti-komünist filmin gösterildiği sinemayı bombalayarak halkı kışkırtmaya calıştığı iddiasıyla gözaltına alındı. olayla ilgili olarak gözaltına alınan yusuf ilhan isimli bir başka ülkücü, kenger'in bombalamayı gerçekleştirdiği, olaydaki kendi rolünün ise patlamayı duyar duymaz sinemanın damına dinamit lokumu fırlatmak olduğu yönünde bir ifade verdi. ilhan ayrıca, böylece ülkücü gençliği ve dışarıdakı halkı galeyana getirmeyi hedeflediklerini anlattı.

  ökkeş kenger'in, patlamalardan hemen sonra, ankara'daki ülkücü gençlik derneği'ni arayarak durumu rapor ettiği tespit edilmiş olmasına rağmen, bir numaralı sanık kenger, yargılamalar sonucunda beraat etti. onunla birlikte, 804 sanıklı bu davada 379 kişi beraat etti.
 • buyuk birlik partisi'nde merkez karar ve yonetim kurulu uyesidir.

  http://www.bbp.org.tr/…_detay&id=949&kategori=haber
  (link calismazsa el yordamiyla suradan da bulabilirsiniz, http://www.bbp.org.tr/?doc=mkyk)

  (bkz: ne kadar enteresan)
 • geçmişte yaptıklarını, şu anda bulunduğu konumu düşündükçe kendisi hakkında kelimelerin kifayetsiz kalmasına sebep olandır. tanım yapabilmeyi göt kaygılarıyla imkansız hale getirendir. var olmuş olması, hala var oluyor olması yazık olandır. nefes almak için harcadığı her oksijen molekülü büyük bir kayıp olandır.

  adalet sistemimize en içten sevgilerimle.
 • 19.dönem kahramanmaraş milletvekilidir.maraş olaylarının baş sanığıdır ve katliamların katalizörü durumundadır.

  böyle insanların, halkı yönetim ve temsil adına yine halk tarafından seçilmesi de enteresan bir durum.

hesabın var mı? giriş yap