şükela:  tümü | bugün
  • syriza içerisinde önemli görevler aldıktan sonra yunanistan ile eurozone ve imf arasında yapılan görüşmelerde baş müzakereci sıfatıyla muhteşem bir iş çıkaran yunan teknokrat.

(bkz: 5 temmuz 2015 yunanistan referandumu)
  • yunanistan'ın muhtemel yeni maliye bakanı.
  • ismi maliye bakanı için çok uygundur. şahsen benim aklıma hemen littlefinger geldi.
  • uluslararası ekonomik ilişkiler’den sorumlu dışişleri bakan yardımcısı. 1960 rotterdam doğumludur. bir ekonomi profesörü olan çakalotos, ingiliz ekonomist heather d. gibson ile evli.
  • 16 haziran'da the guardian'da yayınlanan bir makalede yunanistan'ın kredi görüşmelerindeki gizli silahı olarak lanse edilmiş oxford'lu ekonomist. syriza'nın merkez komitesinde yer alıyor. adamların sol partilerindeki kadrolar gerçekten sağlam. makalenin son kısmında syriza'nın yunanistanı ne eurozone'dan çıkarmak ne de uygulanamayacak bir kemer sıkma politikasını uygulamaya yetkisi olmadığını söylüyor. ihtiyaçları olan şeyin hem avrupa hem de yunanistan açısından uygulanabilirliği olan bir anlaşma olduğunu vurguluyor.

http://www.theguardian.com/…-in-credit-negotiations

ben syriza'nın bir kesim tarafından bu kadar küçümsenmesini anlayamıyorum. böyle bir sol partinin üyelerinin bu derece donanımlı insanlar olması son derece önemli ve diğer ülkelerdeki sol hareketler için de örnek teşkil etmesi gereken bir durum. gerçi tarzı ve duruşuyla benim adamım varoufakis'ti. o sıkıcı toplantılardan pat diye çıkıp kendini pub'a atabilecek havası olması bir harika. syriza şu ana kadar satrancı iyi oynadı bence. umarım daha uygulanabilir bir anlaşmaya imza atabilirler.
  • süper bi isim-soyisim kombinasyonuna sahip adam.

yalnız, kabahat bunun başında patlayacak, o açıdan şanssız.
  • "oha, gerçekmiş lan!!" dedirten. asteriks ve oburiks'e koy, sırıtmaz.
  • devlet terbiyesi ve burokrasi adabi denen seyler, tam olarak karsiniza boyle isimli birisi cikip size 'yunanistan', 'imf', 'para politikasi', 'eurozone' gibi seyler dediginde gulmenizi tutabilmeniz icin var. o monserler falan hep boyle saka gibi isim-soyisim kombinasyonuna sahip kisiler karsinda sogukkanliliklarini koruyabildikleri icin monser oluyorlar.
  • sol framede görünce biri trollüyor sandim, megersem maliye bakaniymis. saka gibi adi var. cakalotos nasil bir soyadidir yav. ayrica bir maliye bakaninda en son olmasi gerekendir.

simdi schäuble düsünsün
  • syriza'lı, oxford'lu, adı öklid ve çakal bir abimiz. seni sevmeyen ölsün be. varufakis abiden sonra içimizde bir şeyler koptu gitti. tut da getiriver çakal abim benim.