şükela:  tümü | bugün
  • okmeydanından şişli yönüne giderken hemen gürsel mahallesi girişindeki ssk hastanesi...herhangi bir ssk hastanesinden farkı yıllar once sarılık teşhisi konan bir bayan hastaya camdan içeri giren biri tarafından tecavüz edilmesi idi...bu olaydan sonra sağlık bakanı istifa etmedi ama hastanelere özel güvenlik birimleri yerleştirildi, durduk yere hasta yakınları taciz edildi...
    tecavüze uğrayan kadın açtığı dava ile bir miktar tazminat almıştı ama neye yarar?
  • istanbul'daki en buyuk hastanelerden biridir, belki de en buyugudur. irili ufakli bircok binadan olusur ama en gorkemlisi tabi ki arka tarafi caglayan'dan kagithane'ye inen yola bakan sekiz katli, simdi idari binanin alt kisminda bulunan acili* de eskiden icinde baridiran yatakli bolumlerin bulundugu binadir. su aralar hastane arazisi icinde bos bulunan yerlere dis merkezi, poliklinik gibi ek binalar yapilmaktadir.
  • acil olarak bakılması gereken hastaları ''sistem çalışmıyor'' diyerek saatlerce kuyrukta bekleten, insanların ayılıp bayılmalarını ve hatta ölmelerini büyük soğukkanlılıkla izleyen çalışanlara sahip hastane. peki ya okmeydanı'nda zırt pırt elektriklerin kesilmesi sonucu, doğru düzgün çalışan bir jenaratöre bile sahip olmayan bu hastanede insanların karanlıkta koyun gibi bekleşmesine ne demeli! ha bu arada unutmadan, son üç yılda çok katlı onlarca yeni bina dikilen, yüksek hasta kapasiteli biri özel biri devlet iki adet hastaneye sahip bu semtte trafo yetersizliğine hiçbir çözüm bulamayan, ki bulmaya çalıştığından bile şüpheliyim, mustafa sarıgül ve ekibine teşekkürü bir borç bilirim. iyi ki varsınız!!!
  • adı bir süre önce okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesi olarak değiştirilmiştir. gecede 1500'den fazla hastanın aciline başvurduğu ancak bu hastaların en fazla 45 tanesinin gerçekten acil olduğu bir devlet hastanesidir. acilde hasta bakan doktorların bir hastayla 5dakikadan fazla zaman geçirmeleri halinde sıradaki kalabalık söylenmeye başlar; süre 8 dakikaya çıktığında uyarı verilir ki 10. dakikadan sonra sıradaki cengaver bir beyden yumruk yemek şaşılmaması gereken bir durumdur. oysa bir hastayı düzgün muayene etmek ve doğru teşhis koymak için gereken zaman en az 30 dakikadır.
  • adına''eğitim ve araştırma hastanesi'' lakabı konulduğu halde epilepsi nöbeti geçiren kanser hastasını acil servise alıp hasta yakınlarına ''hastanızı alın nöroloji servisi olan bir hastaneye götürün diyen yaratıkların çalıştığı,
    hastayı başka hastaneye götürmeye çalışan hasta yakınlarına ''durun daha bitmedi süprizlerimiz ambulans da yok kendi imkanlarınızla bunuda becerirsiniz siz'' diyebilen eğitim ve araştirma hastanesi
  • sağlık sistemimizi orta dünya'ya benzetirsek, ssk okmeydanı hastanesi isengard'dır. çalışanları ise orclardır. hastane polislerini ise rahatlıkla sauron'un uşağı saruman olarak nitelendirebiliriz. bildiğin vatandaş ise yine bildiğin hobbitdir. kırk yılda bir birimiz çıkacağız da olması gereken şekilde işimizi halledeceğiz.
  • bu hastanede asansörü kullanabilmek için rüşvet vermeniz gerekiyor. diyelim 9. kattasınız ve zemine inmeniz gerekiyor. eğer üzerinizde para yoksa bozuk süsü verilmiş o asansörleri kullanamıyorsunuz ve o 9 katı yürüyerek inip çıkıyorsunuz. ha yok, üzerinizde para var ve orada ne iş yaptığını bir türlü çözemediğim abiye 5 lira falan verirseniz, asansörü kullanabiliyorsunuz. ben gidiş geliş için 7,5 lira verdim dün.

(bkz: hayaldi gerçek oldu)
  • 5 yıl öncesini de bildiğim, şu anki durumunu da bildiğim türkiye'nin tahminimce en yoğun hastanesi.

akp döneminin takipçisi değilim, akp sağlıkta değişim destekçisi gibi algılanmak istemem ama 5 yıldaki değişimi sanırım başhekimin kalitesi ile ilgilidir. 5 yıl önce alınan kanları acilde yaralı da olsa, kalp krizi geçiriyor da olsa( yaşadım biliyorum, taşıdım o kanı) kendi laboratuara götürmek zorunda kalan hastalar artık kan taşımamaktadır son gördüğümde. bu bile büyük bir devrimdir. mevcut başhekime( ismini bilmiyorum) herkes rahatlıkla ulaşabilmektedir, tabi başhekime acımak dışında birşey hissetmiyorum.
  • sabah internetten randevu almak için savaş verdiğim hastane. mozilla, explorer ve chrome üçlüsünden aynı anda denemelerim sonucunda başarıyı emektar explorer yakaladı. kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

yıllar önce bu hastanede muayene olabilmek için 5'te yola çıkardın ki sıra kapasın.millet 3'te giderdi o ayrı. sonra telefonla randevuyu başlattılar, sonra internetten randevu. 2.5 sene önce de hekimini seçme uygulaması çıktı. randevu saatinden 10 dakika önce gidiyorsun, en geç 10 dakika geç giriyorsun. insanlar kapılarda tıklım tıkış değil. gayet modern bir sistem.

eski sistemde kapılarını aşındırdığımız şişli etfal hastanesi ise rezil halde. randevu saatinde gidip 1.5 saat sonra alınıyorsun. hemşireler, memurlar durmadan insanlara bağırıp bir şeyler anlatma çabasında. insan delirme noktasına varıyor.

kısacası türlerinden iyi hastanedir vesselam.