şükela:  tümü | bugün
  • radiohead' in ok computer şaheserinin 20. yıldönümünü kutlamak için yayınlayacağını duyurduğu, yakası açılmamış eski kayıtlardan oluşan 20 parçalık albümü. https://m.facebook.com/…159734261000&id=28015075999
  • başyapıt çıkalı 20 yıl olmuş, daha dün gibi. 97 haziran'da konya'da alıp ilk dinledikten sonra anlamadığım için altı ay dokunmadığım, sonra bir daha ve bir daha dinleyip tüm radiohead albümlerini bana aldıran albümün 20. yıl anısına çıkacak albümdür.
  • yaz sıcağında depresyona sokmak için doğru zamanı 20 sene sonra yine tam denk getirmiş albüm.
  • bugün cikmasi gereken albüm.

edit: boxed edition'in yanina parantez icinde fakirler alamaz yazsalarmi$ bari 130$ nedir :).
  • gecenin bi vakti aklıma gelince koşarak soluğu spotifde aldım, çıktı mı çıkmadı mı diye. içinde all i need olmasa da radiohead'in en iyi albümünün ve thom yorke sesinin 20. senesi kesinlikle kutlanmalıydı.

spotif'den dinlenebilir, internet sitesi de şurada.
  • radiohead bu albümü nedeniyle intihara azmettirme suçundan yargılanmalıdır. içim karardı yeminlen, şarkılar şahane fakat depresif moddayken dinlenmemeli.
  • plaklarını tam alacakken kargonun 60 lira tuttuğunu görüp vazgeçtiğim radiohead albümü. türk kafası böyle işte. kargo fiyatı ürünün fiyatının yarısından fazla olmayacak ulan
  • radiohead'in 20. yüzyılın sonunda, hem o dönemin hem de gelecek yüzyılın insanlarının karşı karşıya olduğu dünyanın hallerini özetlediği anıtsal albümü ve başyapıtı olan ok computer'ın kardeşi sayılabilecek küçük bir hazine değerindeki albüm.

albümün ilk 3 şarkısı daha önce resmi olarak yayınlanmamış parçalar olmakla beraber, 5 tanesi 1998 yılında yayınlanan airbag how am i driving isimli ep albümlerinde de yer almaktadır.

oknotok albümünden benim kişisel favorilerim, i promise, meeting in the aisle ve how i made my millions

evet bu albüm insanı hüzünlendiren, hem de çok hüzünlendiren bir albüm ama hüzün dediğimiz şeyin de bir kalitesi yani yaşamsal niteliği vardır ve bu albümün yaşattığı hüzün kesinlikle en kalitelisinden.