• az once televizyonda tanitimini gordugum komik isimli dizi.

(bkz: oss dayilari)

(bkz: ales teyzeleri)
  • dizideki mantığa göre oks senesinde evlere misafirde gelemiyormuş. başroldeki annemiz kocasına telefon açıyor "hedehödö , kardeşin eve gelmiş !! bu yılın oks yılı olduğunu bilmiyomusun sen nerdesin ha dırdırdır" diyor, kocasıda eve geliyor..anne eve gelen misafire surat asıyor, adamda misafire "kusura bakma, bu sene sınav senesi" diyor.
    bu arada konubahsi anne, yatakta kocasına da pas vermiyor ve "sınava 172 gün kaldı, o zamana kadar yapamayız" diyor.. koca da haklı olarak abazanlaşıp çevre kadınlarına sataşmaya, spor yapmaya ve yeni elbiseler almaya başlıyor.. artık siz düşünün olayı.

edit: aha şimdi dizideki başka bir aile yemek yerken kadının çatalı düşüyor ve ses çıkarıyor. koca ise itina ile dolaptan plastik çatalı çıkarıp kuşkulu gözlerle karısına veriyor. karısı da hafif pişman ve mazlum bakışlarla " çok iyi düşündün canım" diyor.
    çocuğun ablası duş aldıktan sonra saçlarına fön çekerken anne kıza "sen kardeşinin hayatını karartıyorsun" diye kızıyor.. oyy oy oy , bu ne dir yahu.

edit2: anne şimdi de bayıldı.
  • inanması zor ama bir mucize olur da bu dizi yayından kaldırılmazsa ve iyi izlenme oranları yakalarsa, karşınızdaki insanı gerçekten tanımanıza vesile olabilecek bir dizidir. şöyle ki; eğer bir adam utanmadan "ben oks anneleri izliyorum" diyebiliyorsa, işte o adam dünyanın en komplekssiz, en kendine güvenen, en cool insanıdır. dünyevi problemleri yemiş bitirmiştir. tutun yakasından o adamın ve ömür boyu bırakmayın.
  • bu diziye rakip olarak, bir grup kamyoncunun hayatını anlatan "ogs babaları"nı aynı saatte, başka bir kanalda yayınlatmayı planlıyorum..
    öyle de bir dizi..
  • bölümde * geçen bir diyalogla beni bitirmeye yetebilen dizi. tebriklerimi sunuyorum.

--- spoiler ---
    - bilmemkim hanımın kocasını başka bir kadınla gördüm çok samimilerdi
    -demek aldatıyor ha. hem de oks yılında. bekleyemedin mi adam 1 yıl daha.
    --- spoiler ---

yani adam beklesin şu oks geçsin ne halt yerse yesin. daha bitmedi...

--- spoiler ---
    -şimdi söylersem kızlarının hayatı kayar. sınavı var *çocukcağızın. *
    -söyle,evet söyle sonuçta oğlumuzun rakibi. 1 kişi 1 kişidir
    --- spoiler ---

işte bu an benim bittiğim andır sedat abi
  • tüm zamanlarin en kötü en sacma dizisi. ve bunu sadece iki dakikasini seyrettikten sonra bu kadar rahat söyleyebiliyorum.

iki dakikalik sürecte sunlar oldu:

( deneme sinavi sabahi, mutfakta anne baba cocuk)

anne : alllll balli ekmek, zekayi gelistirir (kamera bal sürülmüs ekmege zoom)
    cocuk :(kamera simdi cocuga zoom, cocugun yüzünde kücük emrah bakisi) ama anne hik mik, peki
    baba : allll, ceviz, zihni acar (kamera babanin elindeki bir avuc cevize zoom)
    cocuk : ama baba istemiyorum
    baba : ye dedim! (evet, aynen bu cümle. ye dedimmm! kurtlar vadisinde bile böyle bir tonlama yoktur)

kalan 1,5 dakikada da her firsatta, evde, yolda, deneme sinavi öncesi, sürekli ama sürekli "aman oglum cok önemli sinav", "aman oglum dersaneye verdigimiz paralar bosa gitmesin" muhabbeti. sinav sirasinda kantinde bekleyen, sanki cocuklari beyin ameliyati geciriyormus ifadeli veliler, ulan deneme sinavi lan bu! o arada da bir velinin cep telefonu caldi, diger "bu ne saygisizlik, cocuklarin dikkati dagilacak!" iste o an bir an icin velilerin de sinifta oturdugunu falan sandim, degilmis.
  • fox tvnin ekrandan "kafein, nikotin, öroyin ya da baz morfin verme" ya da "elektromenyetik dalgalar aracılığı ile toplu hipnoz" teknolojilerini denediği son buluşu. bir dizi iki saniye izlenip bağımlı yapabiliyorsa açıklaması bu teknolojilerde. ciddi söylüyorum zaplayıp denk geldikten sonra başından kalkamadım.

hiçkok gerilimlerinin amına koyarcasına bir gerilim hakim dizide. kız deneme sınavına giriyor, annesi de güne gidiyor. sonra anneyi afakanlar basıyor "ben ne biçin anneyim kızımın yanında değilim" diye. bir saatin saniye koluna bir annenin yüzüne zum yapılıp arkadan da "dın dın dın" sesleri gelince nabzım anında 500 oluverdi.

kötü uzaylıların telepatiyle plan yaptıkları sahneler de mevcut. dizide bir adet ölümüne azim ölümüne gaz çift var. oğullarından çok ilgileniyorlar oks ile. çocuğa televizyon izletmedikleri bir sahne var, birbirlerine bakıp konuşmadan gözleri hafif kısıp kafalarını sallıyorlar. o an korkudan sıçacaktım altıma bunlar ya zombi ya da uzaylı diye

tabii ki bir de dünyanın en grotesk imgelerinden biri olan yeni ergen erkek çirkinliği mevcut bolca. yeni terleyen bıyıklar, sivilceler, orantısız büyümekte olan yüzler, boru sesler her yeri kaplıyor dizide. rotten.com daki şeylere iğrenildiği halde bakmak gibi bir şey vardır ya hani, fotoğrafta adamın bağırsakları dışardadır ama merak baskın çıkar hala bakmadan alamazsınız kendinizi istemsiz de olsa, işte o fetişe acaip cevap veriyor bu dizi.
  • bilhassa mı yapılmış bilemem ama ulusal bir tv kanalının prime time'ında yayınlanan ama gelmiş geçmiş en dar hedef kitlesini seçmeyi başararak baştan kaybeden komik bir dizi. oğlu/kızı orta sona giden, oks sınavıyla yatıp kalkan ve düzenli dizi izleme alışkanlığı olan anneleri hedef kitlesi seçmek, bir altmış dokuz boyunda ve her sabah kahvaltıda portakal suyu içen ingilizce öğretmenlerini hedef kitlesini seçmek kadar saçma ve boş.. hayatımda bu kadar abuk bir dizi projesi görmedim.. aynı ekipten şu dizileri de bekliyoruz:

(bkz: toefl kazazedeleri)
    (bkz: kpss yengeleri)
  • birinci sezonun bitip dvd box setinin çıkmasını dört gözle bekliyorum.

derhal dvd arşivimde çılgın bediş season 1/2, keko ile eşşeko season 1 ve bücür cadı all episodes dvd box setlerinin yanında yerini alacak.

off şimdiden heyecanlanıyorum.

bir de şu karate canın dvdsini çıkarsalar ne de güzel olacak.
  • hayatimin dizilerinden biri. psikopat olarak adlandırilan baba son olarak

-burak, yuzunu asma oglum, psikolog mutsuz oldugunu dusunecek !

repligini sarfetmistir.
hesabın var mı? giriş yap