şükela:  tümü | bugün soru sor
 • deprem tahmin uzmanı.

  adamın şöyle bir sitesi var: [http://oksal.blogspot.com/ http://oksal.blogspot.com/] neredeyse 4 yıldır bu siteyi takip ediyorum. 4 yıldır türkiye'de meydana gelmiş depremlerin neredeyse tamamını 1 hafta önceden, en az 4 gün önceden tahmin ediyor. siteyi geriye doğru inceleyenler görecektir.

  itü'nün deprem tahmin projesi kapsamında türkiye'nin çeşitli yerlerine kurulan istasyonlardan gelen verileri yorumlayarak yapıyor bu tahminleri.

  [http://www.yerdurumu.com/ http://www.yerdurumu.com/]

  yalnız, adamcağız çanakkale istasyonunun çok önemli olduğunu bağırıyor 4 yıldır, 250-300 tl 'lik masrafla istasyonun tekrar çalışır hale getirilebilineceğini. ama ne itü duyuyor ne de çanakkale belediyesi...
 • milletin başına taş yağmasından sonra dikkatleri üzerine çevirecek kişi. ne kandilli ne de başka birileri adamın açıkladıklarını sallamıyor. sıkı takipteyiz. ege açıklarında gerçekleşen son depremleri öndecen haber vermiştir.

  (bkz: kobra takibi)
 • 3 temmuz 2015 kabaktepe / balıkesir depremini 27 haziran 2015 teki yorumuyla yine bilmiştir.
 • neden bu adamın kıymeti bilinmiyor, gayretleri göz ardı ediliyor çok merak ediyorum
 • yıllar önce kurulan istasyonlardan gelen verileri yorumlayabilen sayılı kişilerdendir kendisi. grafikleri yorumlayarak harita üzerinde hangi bölgede kaç büyüklüğünde deprem olabileceğini tahmin etmektedir.

  24 mayıs 2014 gökçeada açıklarında meydana gelen 6,5 şiddetindeki depremden 19 saat önce başkanı olduğu 911 arama kurtarma derneği'nin kapalı grubunda ekip üyelerine operasyon çantalarının hazır olması konusunda uyarıda bulunmuş yine açık hesaplarında risk olduğunu belirtmiştir. bu uyarısından 19 saat sonra gökçeada depremi meydana gelmiştir.

  1 mart 2017 tarihinde yapmış olduğu ortak anamoli grafik bildiriminden sonra çoğu istasyan veri yollamayı kapatmış.
 • dayı bu ne mnk? adam doğudaki depremler için bioparametre yöntemiyle deprem tahmini yapan halil mercanlı'nın takip edilmesini tavsiye etmiş. halil mercanlı isimli, depremi bilen adam nam müstear şahıs ise, aynı isimli sitesinde vücudunun çeşitli kısımlarındaki titreşimlere dayanarak depremlerin hangi bölgede olduğunu tahmin ettiğini açıklamış. sağ omuz kuzeybatı, sol omuz kuzeydoğu filan diye gidiyor. millet kafayı kırmış bu deprem korkusundan anlaşılan, yoksa böyle adamlardan medet ummanın başka açıklaması olamaz. götün titreyince deprem mi olur lan?

  böcek gibi türemiş adamlar, icat yapan var, götü titreyen var, bulutlardan tahmin yapan var. bir de birbirlerine bok atıyorlar. lol.
 • antalya'daki depremi başarılı bir şekilde tahmin etmiştir. maalesef çalışmaları desteklenmiyor.
 • 17 ağustos 2019 tarihi itibariyle deprem tahmini işini bırakacağını aciklamistir.