şükela:  tümü | bugün
 • olm onu bunu bırakın da;

  bu aralar hani şu 2001 miydi 99 muydu hatırlamıyorum; demirelin yeğeni çuvalla para kaçırmıştı, o krizi diyorum; demirelin yeğeninin bankası "dolara ve marka yüksek faiz" diye milletin parasını toplayıp kaçmıştı kriz öncesi;

  gene aynı şeyler dönüyor lan.

  hatta daha beteri!

  o zamanlarda özel sektör yoktu, bankalar milletin parasını böyle söğüşledi.

  şimdi ise özel sektör de milletin parasını eski kriz zamanı gibi toplamaya çalışıyor.

  reklamları izleyin.

  ağaoğlu bile yüzde 5 peşinatla ev satıyor "daha ne olsun".

  ne yapın edin paranızı altın yapın evinizin zulasına bi çelik kasa içinde saklayın.

  kriz çok pis girecek; hissediyorum.

  tanım: milletin yastıkaltı parasına göz dikmiş bi bankanın oltaya koyduğu yemdir.
 • bahsi geçen %13 faiz meselesinde odebankın size üstü kapalı olarak bahsettiği bir numara gizli. işte bu yüzen böyle bankalara da güven olmuyor malesef.

  ilgili hesabın açıklamalarına batığınızda 2000 tl'nin üzerinde kalan tutarın %13 ile faizlendirileceği yazmaktadır. bu şu demektir: 2500 tl yatırırsanız 500 tl'si %13'ten, 5000 tl yatırırsanız da 3000 tl'si %13'ten faizlendirilir.

  yani ilk 2000 tl mevduat size hiçbir getiri sunmaz. hesaba vurduğunuz 50000'ye yaklaştıkça diğer bankalardan karlı olduğunu görüyoruz yine de. ama söz konusu %13 2000-50000 arasında kalan maksimum 48000 tl mevduat için geçerlidir ve müşteriyi yanıltmaktadır.

  odeabank müşteriyi yanıltmaktadır. yaptıkları açıklamalar da gerçeği gizlemediği için herhangi bir yaptırım söz konusu olamaz. ama bu yapılan politik konuşmalardaki gibi yalan söylemeden insanı kandırmak gibi.

  bu yüzden bu tür çakal oyunlarına gelmeden önce yatıracağınız mevduatı hesaplayınız. örneğin 20k yatıracaksınız odeabank için aslında yatırdığınız para 18k'dır bu nedenle orada 18k üzerinden getiriyi hesaplayınız. ardından başka bir bankanın günlük faiz veya repo oranında 20k üzerinden hesaplayınız. iki bedeli karşılaştırıp kararınızı ona göre veriniz.

  bunlar büyük mevduatlar değil elbette, ama mesele dürüstlükte. açık açık yazacaksınnnn karrrdeşiiimmmmm ilk 2000 mantar oluyor diye. düzenbaz seni

  edit: milletimiz okuma ozurlu degil. ancak bazilari okuma ozurlu veya kaba olabilir. okuduk anladik, diyoruz ki bunu daha acik belirtmeli banka. bu kadar basit. siktir optum kib
 • odea bank'ın zaten 2000 tl vadesiz kalacak dediği hesaptır. milletimiz okuma özürlü ise banka ne yapsın?

  ayrıca faiz oranı 13% den 12% ye düşmüştür. üst limit 2000+50000 dir. yani faize tabi tutar 50000 tl ile sınırlandırılmıştır. bu durumda toplam koyacağınız para yaklaşık 11,52% gibi bir faize tabi tutulacakmış gibi düşünebilirsiniz.

  bu kadar basit.

  en yakın rakibi e turuncu hesapta ise faiz oranınız 11.25 dir. bütün bunları düşününce en ideal zımbırtı fiba bank'ın 12.50 teorik 12.45 pratik faiz oranı ile kiraz hesap olmakta.

  arz ederim.
 • 11 nisan itibariyle brüt faiz oranlarını 100.00 tl'ye kadar 13.5'e çıkartmışlardır.
 • kullanan suserlerden guncel yorumlari bekledigim odeabank hizmeti, 100k param var zaten hepi topu, benim gibi fakir suserler! haydin yorumlari gorelim.
 • günde 5 liraya yakın faizi kaptığım hesaptır.

  tavsiyemdir.