şükela:  tümü | bugün
 • merhabalar

  arkadaşımın isteği üzerine paylaşıyorum, ne kadar çok öksürük sesi verirsek proje o kadar güvenilir bir şekilde tanı koyabilir hale gelecek. yardımlarınız çok makbule geçer. şimdiden çok teşekkürler

  “öksürük seslerinden covid-19 hastalığını yapay zeka algoritmaları ile ayırt edebiliriz. çünkü öksürük sesleriniz akciğer hastalıkları konusunda önemli klinik bilgiler veriyor. bu araştırma sonucunda covid-19 hastalıklığını öksürük sesiniz ile hızlı kolay ve ücretsiz bir şekilde test edebilmeyi hedefliyoruz.

  boğaziçi üniversitesi akciğer akustiği laboratuvarı'nda geliştirdiğimiz, sağlık bakanlığı’nın onayladığı ve electrosalus biyomedikal şirketinin desteklediği bu proje destek olun.?
  öksürük seslerinizi web sitemiz yardımı ile kaydedin ve küçük formu doldurun. araştırmamıza destek olun.”

  web sitesi:
  https://covid19oksuruktesti.org/
 • aklıma çocukken yaptıgımız şakayı getiren test;

  telefona üfleyin...

  ilginç bir test.
 • güzel bir uygulama. ciğerlerde toplanan mukus ve iltihabın akustiği elbette farklı olacaktır. desteklenmeli.

  edit: yaptım, yolladım. 2 dakikanızı almıyor.
 • yani telgrafa ne gerek var biz zaten güvercinlerle gönderiyoruz mektuplarimizi demek gibi birseydir yukaridaki arkadasin bahsettigi durum.

  edison'a 999 basarisiz denemenin sonucunda devam edecek gücü ve morali nereden buldugu soruldugunda verdigi cevap tüm girisimcilere ve mucitlere örnek olmasi gereken cinstendir:
  999 basarisiz deneme yapmadim, bir ampülün nasil üretilemeyeceginin 999 yolunu gördüm.

  demem o ki, belki üretilen algoritma hic bir soruna deva olmayacak ama bunu denemeden bilemeyecegiz. ama surasi bir gercek ki eksideki bos bos girilen entrylerden cok daha fazla yarar saglayacaktir.
 • desteklenmesi gereken çalışma. hepi topu bir kere öksüreceksiniz hadi bir işe yarayın.
 • öksürükle hali hazırda yapılmış çalışmalar var dünyada, akciğer sesleri çalışan çok grup yok, bu grup türkiye’de akciğer sesleri çalışan bir grup. çalışmaları umut vaadedici.