şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte gizli bir ırkçılığın, onulmaz yandaşlığın, adam kayırmanın, gruplaşmanın vs. vs. olduğunu kanıtlayan garibim başlıklardır.
  bir sözlük yazarı bir konu bulur. başlık açmaya girişir.
  hoş, zaten sözlükte yılların biriktirdiği milyon tane başlık arasında açtığı başlık zaten çoktan bir şekilde yerini almıştır ya, o zaman çekilir kenara. ama bir de bulursa bu tantana arasında bir kafalık yer, açar başlığını,, girer yorumunu.
  sonrası, eğer sözlükte sabahtan akşama çift mesaili, gece vardiyalı, cumartesi pazar gönüllülü herkesin sevdiği, saydığı, bazen taptığı bir eleman değilse, açtığı başlık ağzıyla kuş tutsa, bilim dünyasında yeni çığırlar açsa, düşünsel dünyaya sekizinci boyutu getirse de nafiledir. açtığı başlık, altına yazdığı yorum gariban bedevinin çükü gibi ortada kalıverir. belki bir kaç artı ya da eksi alır, oturur oturduğu yere

  bu arada ppopüler eleman abilerimizden biri sabah mesaisine gelir gibi oturur sayarın başına, parmaklarını birbirine geçrirp şöyle bir ters çevirir, uzatır ileri kıtırt sesini alır, klavyeye yumulur akabinde.
  bir başlık atar, zırtıtrıvır portuport, altına dayanır yorumu, yorumsuyu. halogodi bolodirek ondan sonra gelsin artılar, gelsin şukelalar. ertesi gün günün en beğenilen yorumları listesinde ilk 10 arasında yer almalar, yorum üstüne yorum almalar. daha akşam olmadan 1500 bilmem kaçıncı yorumu okumalar.

  yalan mı, ne biçim yazar ayırımcılığı lan bu. böyle kısır döngülerle bu sözlük nereye gider. hiç bir yere gitmez.

  asılmayın, garaja gider.
 • ozellikle intihar basliklari icin gecerli olan durumdur.
 • badisi az olan yazarlari actigi basliklardir.

  soyleki ; daha once debe'ye giren yazar kisisi, bir cok yazar tarafindan hemen badiye eklenmekte, boylece yazdigi entryler otomatikman cok kisi tarafindan gorulmekte ve oylanmakta, dolayisi ile on numara entry de girseniz, taninmiyorsaniz, badiniz yoksa, abuk subuk entryler yaninda kaynayip gider, farkindaysaniz istatistiklere hep ayni yazarlarin entryleri donup durmakta, bunun en guzel ornegi en abuk entarisi bile haftada bir kere debe'ye giren ssg ...
 • (bkz: dostunuz) (tabii artık öksüz değil.)