şükela:  tümü | bugün
  • diger kedi yavrularina gore sesleri daha tizdir. gozlerinde gozya$indan olu$mu$ izler vardir. titrerler mutemadiyen.
  • "oouuuuuu yyyyyyyy muuuuuuuu" esliginde eve elinan maskedir, "venedik'ten gelmis kedi" , yok degilmis! kaplan cikti altindan. arkasindan da olur.
  • kedi sikerken dikkat edilecek hususlara göre sikilmemesi gereken kedi çeşidi.
  • dün sitede çocukların elinde bir kutuda bir oraya bir buraya taşınan, çocukların iyi niyetle beslemeye çalıştığı ama ellerinden pek bir şey gelmediği 3 küçük yavru kedi buldum. çocukların iddiası annelerini uzun süre bekleyip gelen giden olmayınca yavruları aldıkları şeklindeydi.

baktım kimsenin bir şey yapacağı yok, kimse 3 minik yavru için evinin düzenine bir sıkıntı gelsin istemiyor, uzun bir süre annelerini aradıktan sonra onları evime aldım.

deneyimi olan yazarlardan yardım bekliyorum, daha önce bu kadar küçük yavrulara hiç bakmadım. yaptığım şeyler; biberon ve yavrulara özgü suyla karıştırıp verebileceğim bir mama aldım. annesinin memesini emer gibi biberondan emeceklerini düşünmüştüm ama ne yapsam olmadı, bende biberonun ucunu biraz daha kestim damla damla beslemeye çalıştım. bir de arada karınlarını kuyruğa kadar peçeteyle ovalayıp tuvaletlerini yaptırmaya çalışıyorum.

dediğim gibi deneyimi olan yazarlardan yardım bekliyorum, planım yeterli miktarda büyüdüklerinde dışarıya salmak, bakma imkanım yok. sahiplenmek isteyen yazarlar bana ulaşabilir. istanbul anadolu yakasında oturuyorum, isteyene resimlerini gönderebilirim. yavrular çok küçük daha dişleri bile çıkmamış durumda.

fotoları da ekliyorum resimler