şükela:  tümü | bugün
 • 1987 yilinda istanbul universitesi tip fakultesi'nden mezun olan dr. babuna, 1988 yilinda, kadin dogum uzmanligi alaninda egitimine devam etti. 1988 subat ayinda askerligini 4 yil erteletti. 16 aralik 1988'de baba meslegi olan kadin dogum uzmanligindan ayrilarak, ''beyin cerrahisi'' alanina yoneldi. 1 haziran 1989'da amerika'ya gitti. bu ulkedeki gorev suresini surekli uzattirdi. cerrahpasa tip fakultesi, amerika'da 2 yil 3 ay maasli calistiktan sonra gorevine geri donmeyen babuna'nin ilisigini kesti. ilisigi kesilmis olmasina karsin amerika'da 1.5 yil daha kaldi. 1994 yilinda turkiye'ye dondu. 1997 yilinda eksik rotasyonlarini tamamlamak uzere sisli etfal hastanesi'ne atandi. daha sonra buradaki gorevinden de istifa etti.saglik bakanligi yetkilileri, oktar babuna'nin askerligini yaptigini gosteren herhangi bir belgeye rastlanmadigini belirtmişlerdir.

  dr. oktar babuna ilik bulma kampanyasına ise şeriatçı çevre büyük destek vermiştir. "akit gazetesi" nin ozel ekinden sonra, "milli gazete" 16 sayfalik ''babuna ozel eki'' verdi. daha once yayimlanan belgelerin yinelendigi ekte, farkli olarak, dr. babuna ile yapilan bir soylesi yer aldi. dr. babuna'ya kampanya ile ilgili sorularin yoneltildigi soyleside ''uygun iligin 2 nisan tarihinde bulunmasi ile ilgili'' herhangi bir soru yer almadi. dr. babuna'ya 2 nisan tarihinde uygun iligin bulundugunun kesinlesmesine karsin babuna'nin yakinlarinin ve babuna'yi destekleyen gazetelerin bu konuya deginmemeleri dikkat cekti. ozel ekte dr. oktar babuna'nin adnan hoca ile ilk karsilasmasini anlatan metin daha ayrintili sekilde yer aldi. ''oktar babuna kampanyasinda belgeler: genisletilmis ikinci baski'' basligiyla yayimlanan ve basina dagitilan kitabin ''vural yayincilik'' tarafindan hazirlanmis olmasi, kampanyadaki ''adnan hoca'' kuskularini guclendirdi. kitapcigi baskiya hazirlayan vural yayincilik, adnan oktar 'in ''harun yahya'' takma adiyla yayimladigi evrim teorisi karsiti kitaplari basan yayinevi olarak taniniyor. dr. oktar babuna imzasini tasiyan kitap kaliteli baskisiyla dikkat cekiyor.

  saglik bakanligi'nin girisimleriyle turkiye'de durdurulan kampanyanin avustralya'da surdurulmeye calisildigi belirlendi. kampanyanin bir radyo kanali tarafindan desteklendigi ogrenildi. avustralya'dan gelen haberleri dikkate alarak harekete gecen saglik bakanligi yetkilileri, bu ulke yetkililerini uyararak kampanyayi durdurdu. avustralya'da baslatilan kampanyanin bu ulkede yasayan turkleri hedef aldigi belirlendi. kampanyanin fransa'da da surdurulmeye calisilmasi disisleri bakanligi'ni harekete gecirirken, yetkililer tum uyrilara karsin kampanyayi yurtdisinda surdurmeye calisan organizasyonun ''yayginligina ve cesaretine'' dikkat cektiler.
 • adnan oktarın alemdeki nicki.
 • milletin kanının akıbetinin meçhuliyetiyle sona ermiş operasyonun neden seçildiğini bilmediğim baş aktörü.
 • ben kendim bir biyolog insan olarak, milletin kanını, amerika türklere karşı biyolojik silah yapsın diye toplatmış olduğu iddiasını paranoyakça bulsam da, genetik havuza yönelik ilaç için yabancı ilaç firmalarıyla anlaşmış olabilir iddiasının da bir o kadar olasılığı yüksek olduğunu düşünmeme sebep olan bilim insanından bozma imam. o kadar kan örneği, gerek ırkların birbirleriyle bağlantılarını araştıran bir popülasyon biyologunun, gerek yukarıda söylendiği gibi ilaç firmalarının, gerekse o kanlardan dna'ları çocuk oyuncağı gibi elde edip kullanabilecek, üzerinde araştırma yapabilecek bilimum başka bilim insanının rüyalarını süsleyecek bir olaydır.
 • yurda döndüğünde kendisine uzatılan mikrofonlara "babam organ taciri, annem de özürlü erkek kardeşime taciz uyguluyor. hastalığımda babam para yollamadı, ölmemi istedi. annem bir kere bile bana bakmaya gelmedi" diyen adamdır. hayır olsun bakalım...
 • ismi ile ankaragücü futbol takımından ngaduana bunene'nin forvetteki partneri olan beceriksiz nijerya asıllı togo'lu forvet gibi olan insan... ya ya ye oktar babuna ya ya ye yeeeoo..
 • ne zaman türkiye'ye ayak bassa olay çıkaran ve ana haber bültenlerimize konu olma şerefini gösteren kişi veya kişiler. rica ediyorum, sözlükte hesabı veya gastede köşesi olsun bunun. bu yeteneği ziyan etmeyelim..