şükela:  tümü | bugün
  • gittiği her yerde kesin bir olay yaratan oktay'ın ilk avrupa macerasının sona ermesinin nedeni ise vinny samways'le antremanda yaptığı kavgaydı. aslında her şey iyi başlamış, oktay hazırlık maçlarında las palmas adına golleri üçer üçer atıp şirin adada sevilen biri olmaya başlamıştı. takımın ağır abilerinden samways, antremanda zırt pırt bacak arası yapan oktay'a uyuz olup aklını alırım diye set girince oktay kalkıp ağzını burnunu dağıtmıştı bunun. olayın gecesi evi ingiliz mafyasıyız ulan allah mısın sen diyen tiplerce basılınca pılını pırtını toplayıp soluğu türkiye'de almıştı.
  • ikinci trabzonspor macerasi olan 2000/01 sezonunda '' bu golden uc dakika sonra'' cumlesinde ki golu atan ki$i oktay'dir. ligin ikinci yarisi geldigi trabzonspor'da oynadigi mac kadar gol atma ba$arisi gostermi$ti oktay, kaldi ki genelde doksan dakika sahada kalmaz ''goruntulerimiz ikinci yaridan'' cumlesini '' karedeniz ekibinde ikinci yarida oktay'in yerine zafer demiray forma giyiyor' cumlesi takip ederdi.

maclari naklen verilmeyen bir takim taraftarlar, 2001
  • şimdi 16 ağustos 2008 beşiktaş hazar lenkeran maçını, yani jübilesinin tekrarını izlerken farkettim ki kendisi futbolu bıraktıktan sonra hazar lenkeran takımına genel menajer olacakmış. mış.. arada ne oldu da yorumcu oldu bilemiyoruz.
  • özel hayatını işine karıştırdığı için türk futbolunun yetenekli ama seyyah futbolcularındandır oktay. daha düzenli bir özel hayat ile türk futboluna daha çok katkı yapacakken o ikisini birbirine karıştırıp çorba etti. iyi mi eti kötü mü etti ama benim hafızamda eşinin intihar ettiğini öğrendiği zamanki hali ve belçikaya attığı gol ile kalacak.

tabi göteborg'a attığı golü unutmayalım.
  • 30 nisan 1997 türkiye belçika maçı'nda milli takımımızın tarihindeki en güzel golü* atmasına rağmen mustafa denizli'yi amigo orhan'ın uçan kafasına hedef olmaktan kurtaramamış futbolcu.

http://www.youtube.com/…r-i&feature=player_embedded
  • artık araya nasıl bir torpil koyduysa beşiktaş'ın şampiyonlar ligi maçından sonra '' beşiktaş'ın efsane futbolcusu '' etiketi ile maç sonrası yorum yapıyor. ne efsanesi lan? sakızdan mı çıkıyor bu efsane etiketi.
  • "beşktaş tarihinin en efsane oyuncusu olduk" dedi galiba az önce kendisi için.

ben galatasaraylı olarak utandım.
  • 10 milyon euro'ya eric abidal'i alırmış... alırsın!
  • ertem şener'in karşısında depoyu doldurdu ve gaza bastı. biz artık spor adamı olduk takım tutamayız klişesine selam çaktıktan sonra ertem şener'in '' ama heyecanlandın maçta oktay '' ara pasına '' tabii ki burada efsaneleştik, tarihin en önemli futbolcusu oldum '' diyerek golü attı. hem de inönü'de. dua etsin taraftar çıktı evine gidiyor.
    allah beşiktaş taraftarına sabır versin, ne denir ki.
  • ibrahim üzülmez'in sürekli oynaması gerektiğini, alternatifi olmadığını söyleyen yorumcu.

yani oraya ömer çavuşoğlu'nu koy, "ömer abi, öyle birşey de ki, beşiktaş'ı sabote et" diye rica et, o da bunu söylerdi sanırım.