şükela:  tümü | bugün
  • thko kurucularından odtü lü öğrenci.deniz gezmiş in en yakın arkadaşlarındandır. sık sık mülkiyeliler birliği nde görürüm kendisini.
  • yılmaz güney'in vefatından yıllar sonra 7 yıl kadar bir süre fatoş güney'le birliktelik yaşamıştır.*
  • sözlükte, hakkında bu kadar az şey yazılmasına şaşırdım.
    hoş bir kişilik, ilginç işleyen bir akıl.
  • hapiste delirmemek ve zamanın geçmesini sağlamak için yabancı diller öğrenmiştir. eğer yanlış hatırlamıyorsam o diller ingilizce, fransızca ve rusçadır. çıktıktan sonra o çok başka hale gelmiş yaşamın içinde bu diller onun hayatını kurtarır. çeviri yapmaya koyulur. çevirinin yanına başka şeyler de eklemiştir zamanla. müthiş bir birikimi vardır, söylemesi de bana düşmez hani.

dirayetin vücut bulmuş halidir. nefis bir centilmen ve beyefendidir. adamın dibidir ve hala delikanlıdır. oktay abidir. nefes alma alanıdır. yadigardır bi de...
  • thko değil thkp-c kurucalarındandır. mahir çayan, hüseyin cevahir, hüseyin cemgil gibi dönemine damga vurmuş isimlerin en insani ve gerçek portrlerini bilir tanır ama tartışma konusu yapmaz.

önce odtü'de sonra sbf'de öğrencilik yapmıştır. müthiş bir tarih birikimine sahiptir. siyasi tartışmaları ayakları yere basan, somut tarzdadır. halden anlar. sadece çeviri konusunda değil video-kurgu işlerinden de anlayan müthiş zeki bir insandır. sevdiği insanlara "evlat" diye seslenir.
  • bu dunyadan gocmustur.
  • herhâlde, şu birkaç gün içinde daha kötü haberler alamam diye düşünürken, her defasında bu son olsun derken, böyle de boğazımızı düğümlediğin için aşk olsun be abi. çok geçmez biz yine görüşürüz. yine beraber güneşe gülüp yine beraber dövüşürüz.
  • şimdi bana kim evlat diyecek...
  • az evvel facebookta kendi hesabından yapılan paylaşımdan aldığım habere göre ölmüş insan. ben kendisini güzel hatırlayacağım her daim. ışıklar içinde uyusun.
  • bülent uluer'in ardından bir abimizi daha kaybettik bugün.

evlatların özleyecek oktay abi.