şükela:  tümü | bugün
  • “kimse dinlemiyorsa beni —ya da istediğim gibi dinlemiyorsa— günlük tutmaktan başka çarem kalmıyor. canım insanlar! sonunda, bana, bunu da yaptınız.”

(bkz: günlük)
    (bkz: oğuz atay)
  • "yaşanmamış duygular birikerek aşırı ağırlaşır ve değeceğine inanılan ilk kişiyle karşılaşıldığında alabildiğince boşalır."

(bkz: stefan zweig-yakıcı sır)
  • “cahil ile anarşist arasındaki fark tüy kadardır. o aradaki tüyün üzerinde durur bütün okunan kitaplar.”

(bkz: zargana)
    (bkz: hakan günday)
  • insanoğlu kimi zaman acıya dayanabilir, en ölümcül acıya bile. ama herkesin asla dayanamayacağı, aklından geçirmek bile istemeyeceği bir şey mutlaka vardır. burada cesaret ya da korkaklık söz konusu edilemez. yüksek bir yerden düşerken bir ipe tutunmak korkaklık sayılmaz. karşı konulamayacak bir içgüdüdür bu.

(bkz: 1984)
  • 'bana acıyacağınızdan eminim, sizin gibi kültürlü kimselerin kalplerinin acıma ve iyilik dolu olduklarından esasen eminim. kader bana karşı çok zalim davrandı. beni ihya etmenizi bekleyerek kulunuz olduğumu, bir kez daha tekrarlamama izin vermenizi rica ederim.
  • "bir insan acıdan delirdiğinde, diğerleri onun acısını değil, deliliğini görürler."

ruhi mücerret - murat menteş
  • aşk, imkansızı ümit etmektir....

aşk köpekliktir, ahmet ümit
  • "şiddete eğilim gösterenler sadece suçlular değildir. temeli itâate yatkınlık olan bir dünyada yaşayan bütün insanlarda şiddet eğilimi mevcuttur."

normalliğin deliliği, s:96
  • insan ruhunu keşfetmek,sonsuz bir yolculuktur...
    şeytan tüyü-adil yıldırım
  • bu sayı, başlangıcı ve sonu, alfa ve omega’yı ifade eder. bu sayı herhangi bir element ile ilişkili değildir ve büyük bir gizem, bilinemez ve belirsizlik peçesi ardına saklanmıştır. bir insan bilinemezi ya da gizemi nasıl açıklayabilir?
966 entry daha

hesabın var mı? giriş yap