şükela:  tümü | bugün
  • üniversitelerin nasıl bir işlevi olduğunu birinci ağızdan itiraf gibi söylemiştir tayyip erdoğan. yani üniversiteli iş bulur mu, kariyer yapabilir mi, birikim yapabilir mi, ailesine yük olur mu, millete yük olur mu.... hiç önemi yok. yeter ki ezik kindar nesli üniversite okudum deyip kahvehanede 101 oynasın.

"herkesin atanmasını beklemeyin, öğretmenlik dışında şeyler de düşünün, biz yavrularımız 'üniversite okudum' diyebilsin diye herkesi üniversiteli yaptık."
    link
  • (bkz: o konuda sabahattin zaim üniversitesine ben de kırgınım)
  • "diplomasız" birinin, eğitim hakkındaki görüşüdür.
  • yıllar önce uni. sinavi stresi yüzünden intihar vakalari meydana gelirdi. "bizde neden herkes universiteye gidemiyor. amerika'da herkes gidiyor ama" diye tepkiler yükseliyordu sürekli. hem de bu gençler atanır mi iş bulur mu diye sorgulamadan. elbette istihdam oluşturmak iktidarın işi ancak yillar once şuursuzca herkes üniversite okumalı diye tepki gösterenler şimdi neden herkes üniversite okuyor diyor.
  • açıkçası o 2 katlı binada üniversite okuyan kindar nesil bizim sikimizde değil.

en iyi üniversitelerde yine biz varız.
  • haklı bir ifadedir. halk bunu istedi ve iktidar istenileni verdi. herkes üniversiteli artık.
  • ülkeden umudu keseli çok oldu da, iyi tarafından bakın, aradan kolayca sıyrılabilirsiniz.
  • yav size de yaranılmıyor a ekşici pijler!

ne desin adam? "yandaşları beslemek için gereksiz yere üniversite kurduk" mu desin? ne güzel onun yerine "sizler aslında salaksınız. maksat da siz salaklar kendini nimetten saysın ve bize de üç beş oy versin diye o kadar üniversite yaptık" babında incitmeden konuşmuş işte.

ço ayıb yav!!
  • okumak icin okunur mu? bos beles isler bunlar. universitenin bir amaci misyonu vardir. ıcinin bos oldugunu soyluyorlar acikca.