• tek derdimizin yunan f16 ları ile dalaşa girmek olduğu güzel zamanlardan bir aktivitedir.
  • bir eğitim metodu uygulanan nesildi.

aslında japonlar gibi yetiştirilmiştik ama dışarda, "anaa elini çöpe değdirdi hastalık kapacak" titizliğindeki! insanlar yüzünden çevrenin temizliğini ihmal ettik.
  • ileride çocuğum olduğunda bu tip eğitim uygulamalarına asla karşı olmayacağım. hatta mümkünse en erken yaşlarda bu eğitimleri versinler isterim. herkesin çocuğu değerlidir ancak çöp toplatmak, temizlik yaptırmak bir çocuğu değersiz kılmaz. o çocuk ilerleyen yaşlarda değerine değer katar. doğru şekilde öğretilsin yeter.
  • aynı kişi büyüdüğünde izmirde cumhuriyet mitinginde , istanbulda gezi parkında , tekrar izmirde ince nin mitinginde de çöpleri toplamıştır .

çünkü temizlik imandandır diyip her yeri kirleten nesilden önce okulunu temizleyerek temizliği genlerine işletmiştir zamanında.

özledim o yılları sözlük gelmeyin üzerime.
  • ben bu durumu daha da ileri götürmüştüm. temizlik kolundaydım. sanırım 6.sınıfta falanım o zamanlar. elime büyük mavi bir çöp poşeti aldım, elime de eldiveni geçirdim, teneffüslerde okul bahçesine atılmış çöpleri topladım. eğitsel kolun sorumluluğunda nirvana yapmıştım o dönem.
  • eskilerin velilerin uygun bulduğu ancak o öğrencilerin veli olunca uygun bulmadığı eylemi tamamlamış nesil.

trend veli şikayet formu.

"benim çocuğuma çöp toplatmış öğretmen"
    "benim çocuğum mikrop kapar hasta olursa hesabını kim verecek?"
  • şu an bunu yaptırdığında bir veli geniş açıdan resmi çekip ilçe milli eğitime ve basına gönderiyor. çocuklara çöp toplatılıyor haberleri eşliğinde soruşturma geçiriyor, basına malzeme oluyorsun. sanki milli eğitim temizlik görevlisi gönderiyormuş gibi temiz bahçe bekliyorlar.
  • pek eskide kalmamış nesildir.

öğretmenler olarak hala toplatıyoruz valla. merak etmeyin çocuklarınızın psikolojisi bozulmaz.
  • zamanında buna karşı çıkan velilerin japonların dünya kupasında ki hallerine bakıp adamlara helal olsun valla dediğinden eminim.
  • benim nesil. şimdiki öğrencilere yaptırılsa sanırım, veliler okulu basar ya da bimer'e şikâyet ederler çocuklarımızı çalıştırıyorlar diye !
hesabın var mı? giriş yap