şükela:  tümü | bugün
  • liselidir, takılmamak lazım.
  • yiyin birbirinizi ete para vermeyin
    sikin birbirinizi göte para vermeyin...
  • lisede kavga etmeyen var mı sanki? ne güzel günlerdi o günler.kimin kime vurduğu bile belli olmuyordu*
  • klasik, birden fazla kişi tek kişiye dalıyor.
    delikanlı gibi teke tek kavga etmek bizim kültürümüzde yok.

gözünden yaşlar gelinceye kadar gülmek isteyen, biraz daha medeni duran şu kavgayı izlesin.

https://www.liveleak.com/view?i=1ef_1312288277

vakti zamanında ekşi'de başlığı vardı ama bulamadım. bilen varsa yeşillendirsin. sağlam analizler vardı.

büdüt : @gelecegi calinan adam, şimşek gibi yetişti. beklenen bakınızı aşağıda veriyorum. üzerinden altı sene sonra bugün, coşar o başlık.

(bkz: #76772618)
  • kimin kime vurduğu belli olmayan kavga.
  • olanca çabasıyla öğrencileri ayırmaya çalışan kadın öğretmen* için üzüldüğüm hadisedir. arada yediği darbeler gözümden kaçmadı.

bu tip olaylar şimdiki nesille mi alakalı bilmiyorum. bundan 10 yıl önce aynısı hatta daha ciddi boyutta bir kavga, anadolu lisesi akıllı öğrencilerin yuvası dediğimiz bizim okulda olmuştu. 10. ve 11. sınıflar okul temsilciliği ayağına birbirleriyle düşman, her gün kavga kıyamet. hocalar ne yapacağını şaşırmış... gören de memleketi kurtarıyorlar zanneder.

ergenlikte olur böyle şeyler diyeceğim ama olmasa daha hoş bir eğitim ortamı olur. insanlar birbirini döverek değil severek ilişki kursa daha iyi toplumlar yetişir. o zaman bu olaylar özellikle liselerde neden oluyor nasıl önüne geçilir sorgulamak lazım.
  • birden fazla kişi tek kişiye dalsa da videonun başındaki gri polarlı çocuk iyi idare etmiş mevzuyu. bir de yeşil atkılı bir eleman giriyor devreye sonradan. ona vuranlar da niye vurduğunu bilmiyor muhtemelen.
  • kırmızı montlu çocuğun kavga ile alakası yokken olaya çaktırmadan dahil olması ve sonunda seyreden kalabalığa karışması dışında normal bir olaydır. hepimiz o yıllarda böyle kavgalara karıştık.
    yalnız o kırmızı montlu çocuk var ya...
    ulan sinsi hergele
    ulan fırsatçı yavşak.
  • olur böyle şeyler. sonu tatlıya bağlanır ve sıkıntı biter. büyütmeyin. öğrencilik bu. kavgayı da ederek ne kadar kötü bir şey olduğunu anlar bazıları. yeter ki sonu kötü bitmesin.

not: öğretmenspor
  • liselidir ne yapsa yeridir