şükela:  tümü | bugün soru sor
  • odatv'nin haberine göre bursa'da bir polis memuru tartıştığı okul müdürünü ve yardımcısına silahıyla ateş etmiş. ülkece kime güveceğimizi bilemez bir haldeyiz. okulunda silahla yaralanmalar olan öğretmen ve öğrencilerden eğitime karşı motive olmalarını ve kendilerini güvende hissetmelerini nasıl bekleyebiliriz ki?

    "bursa'da merkez nilüfer ilçesindeki mahallesi'ndeki hasanağa şehit piyade er kadir çavuşoğlu ilkokulu'na gelen kimliği henüz açıklanmayan polis memuru veli, geldiği okulda müdür tülay taş ile yardımcısı sinan delibaş ile tartıştı. tartışma sırasında öfkelenip, tabancasını çıkaran polis memuru, müdür tülay taş ve müdür yardımcısı sinan delibaş'a ateş etti. saldırıda, okul müdürü belinin üstünden, yardımcısı da bacağından yaralandı. iki yaralı, çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırılırken, meslektaşlarına teslim olan polis memuru gözaltına alındı.

    polis memurunun daha önce de okula gelip, yöneticilerle tartıştığı öne sürüldü. olay sırasında okuldaki öğrenciler ve öğretmenler büyük korku yaşarken, olayla ilgili soruşturma sürüyor."

    kaynak
  • polisler ile ilgili son zamanlarda bu tip olaylarda artış var. istisnai şeyler ama hiç olmaması gerekli.