şükela:  tümü | bugün
  • bizim milletimizin düz düşünme yeteneği yüksek ama bir meseleyi bütünüyle düşünme yeteneği maalesef yok.

    bir öğrencinin sadece öğretmen tarafından egitildigine inanıyor ve bir öğrenci eğer yeterince eğitimli değilse hemen öğretmenini suçluyorlar... bir öğrenci eğitimli değilse bunda öğretmenin payı tabi ki yadsınamaz ama, her seyi de öğretmenin üzerine yıkmak sandığınız gibi gerçekten doğru mu?

    değil efendiler... yazılı görsel medyanın bu kadar hayatin içinde olduğu, politikanın sabah kahvaltılarına bile artık alet olduğu, dizi-yarışma kültürünün kitleler üzerinde hakimiyet kurduğu bu cağda sadece öğretmeni suçlamak amiyane tabirle cahilliktir. adam dizide ağzına gelen küfürleri sayıyor, milletçe ohh ne güzel küfür etti deyip küfrü şiddeti kutsuyoruz sonra da efendim öğrenci bilmem eğitimsiz yok saygısız yok küfür ediyor falan deyip şikayetçi oluyoruz. sanırım ne istediğimizi bilmiyoruz. isveç'te 9 yıl yaşadım. eğitimi medyada başlattılar. insanları düşünmeye, karakterini sorgulamaya götüren diziler, programlar izlettiler. tv gibi teknolojik bir imkanla insanlara çok iyi dokundular. halkı bu şekilde eğittiler. düşünmeyen bir toplum egitilemez. bunu hala farkedemeyenler var. kendi bilincinin sınırlarını keşfedemeyen bireylerden oluşan bir toplum sakat bir toplumdur. heran başınıza bir iş gelebilir.

    bizde ise medyada ya politikacıları görüyoruz. ya da elinde silahlarla sokaklarda birbirini öldüren dizi sahneleri. küfür hakaretler zaten artık sıradan oldu.

    öğretmen ne yapsın?