şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir cok universitelerde ve acik ogretim fakultesi nde de bolum olarak acilan 3. ve 4. siniflarda uygulama (staj) zorunlulugu olan cocuk sevgisi olmayanlarin asla tercih etmemesi gereken dersleri hafife alinmayacak kadar zor olan (anatomi dersi) ve sonsuz sabir sart olan bolum.
 • ana okulu öğretmeni yetiştirmek amaçlı eğitim fakültelerinde kurulan yeni bölümlerden biri.yeni diyorum kuruluş tarihleri 2000 gibi yakin bir tarih .eskiden ana okulu öğretmenliği işini kız meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümlerinden mezunlar ile ev ekonomisi yüksekokullarının çocuk gelişimi eğitimi bölümlerinden mezun olan kişiler yapmakta idi.
  (bkz: anaokulu öğretmenliği)
 • eğitici oyuncak, yaratıcılık, serbest zaman, fen doğa, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, yapılandırmacılık, artık materyal, araç yapımı, utangaç kukla, parmak kuklası, parmak oyunları.. daha bunlar gibi bir çok şeyi hafızalara kazıyan bölüm.
 • gerekli enformasyonu aldıkları takdirde özel eğitim alanında çalışabilmektedirler.
 • bu meslek grubunun kimi üyeleri, gerekli özel eğitim formasyonunu üniversitedeyken alabilmektedirler.
 • ogretmenlik bolumlerinin yeni kralı olan bolum.bu sene alınacak olan 15 bin kisiden 1700 kadroluyla 3000 civarı sozlesmeliyle en fazla ogretmen alınan bolum.kpss10 taban puanıda 55 mi ne.artık millet paso bu bolumu yazar.ilk ogretim matematikden 175 kadrolu ogretmen alınacagı dusunlunce puanları ucar artık bu bolumun.sabırım 32 ildemi ne mecburmus okul oncesi egitm simdi hepsinde mecbur olacak artık atanma sıkıntıs olmayan ender ogretmenliklerden birisi.
 • minimum 5 yıl bu meslekte çalışanların şahitliğinin pek çok ülke yasalarına göre kabul edilmediği gibi bir söylenti var. hatta türkiye'de bile önümüzdeki senelerde uygulanmaya başlanacak-mış. doğru mu, değil mi, abartı mı, farklı mı bilemem ama sürekli çocuk gibi düşünmek bedeni değil de işleri sarpa sarabiliyor..

  - kızım söyle bakıyım niye anlaşamıyor bunlar?
  + ee hakim bey ercan buse'ye vuruyooo ıhım pardon hakim bey sürekli tartışıyorlar..
 • üniversitede bu bölümde okumakta olan öğrencilerin %75'ini kızların oluşturduğu bölüm. ayrıca*örnek olarak gösterilebilir.
 • öyle uzaktan davul sesinin hoş geldiği kadar da şahane atamaları yoktur aslında. kadrolu olarak merkeze atanmak için en az 70 puan almak gerekir ki eşit ağırlık ve sözel alanlardan öğrenci alan bu bölümde kpssden bu puanı almak matematiğe bağlıdır.
  diğer bölümlerin " oha rahat iş yata yata oyun oynaya oynaya emekli oluyosunuz" dedikleri gibi rahat değildir. bi gelsinler 6 saat anasınıfında özellikle cuma ve pazartesi günleri bulunsunlar da görelim nasıl oluyormuş bu iş..

  edit:
  özel sektörde de resmen karın tokluğuna çalışırlar. en kaliteli okulda bile -bildiğim kadarıyla samsunda- devletin verdiği maaşın yarısı kadar bi maaş verilmektedir.

  3yil sonra gelen edit;
  sektorun saglikla dolayli baglantisina kapildim yoksa iki gozum onume aksin ki birakacaktim okulu.
  rehabilitasyon merkezlerindeki ozel egitim cocuklarini seviyorum.

  bi yerden sonra maas ciddi artiyor ama yipranma payi cok yuksek.