şükela:  tümü | bugün
  • sabah sabah facebook'ta görüp sinirlerimin bozulmasına sebep olan olay.

https://www.facebook.com/…lr/posts/1987345431528447

okullarda yılbaşı kutlaması ve hediye çekilişi yapılmasının hatta resim derslerinde yılbaşı tebrik kartı hazırlanmasının resmî yazı ile yasaklandığı ülkemizde bu partilere bir karışan yok galiba.

kınalarda, düğünlerde bile görünce gıcık olduğum bu elde tutulan yazıların bu formları ayrıca midemi bulandırdı.

vah kızlarım vah ülkem vah.
  • kapama partisi sandım yemin ediyorum.

ne güzel gızlarımız kapanmış. dini vecizeleri yerine getirmişler. rabbim geşke bana da hasip etse kapanmayı.
    zonuç itibarı ile bu bırıl bırıl çocuklarımızdan fizik brofesuru, bilim gadını, huzay araştırnacısı falan çıkacak.
    kapanarak en doğru şeyi yapmışlar.

yok olmuyor hacı onlar gibi düşüneyim diyorum da olmuyor.
    bu söylediklerime bende inanmıyorum.
    lanet olsun dostum ne yaptınız küçücük çocuklara.
    hep bu dili kuvvetli öğretmenlerden kaynaklanıyor...
  • güzelim ülkemin öğretmenlerinin dünyadan bu kadar elini ayağını çekip tamamen ahirete yönelik davranışları, daha kendi kendine düşünebilecek kapasitesi gelişmemiş çocuklara böyle sofistike yaşam tarzlarının aşılanması bu ülkenin dünyaevi geleceği için bana çok umut vermemekte açıkçası.

rabbin ve peygamberin de bu kadar ahiret bazlı yaşanmasını onaylayacağını düşünmüyorum ayrıca.
  • o iğrenç ideolojilerine, yalakalıklarına çocukları da alet eden öğretmenleri içerir. küçücük çocukları, olgun insan yerine koyup kapatıyorlar. barbie bebekle oynaması gereken kızlara, erkekler tehlikeli kapan 12-13 yaşında da evlen namusunu koru diyorlar. ulan orospu çocukları, o çocuklar daha 7-10 yaşlarında siz neyden bahsediyorsunuz? kendi sapkınlıkları, azgınlıkları yüzünden olan masum çocuklara oluyor. küçük yaşta kadın muamelesi görüyorlar.
  • ellerinde tuttukları yazılardan bir tanesi "mutluluk karlı iş". buradan anlayabilirsiniz dincilerin, dini allah için değil, ticaret için kullandıklarını.
  • bunun bir tık üstü kız bebekleri diri diri kuma gömmek. çünkü araplık bunu gerektirir.
  • 2017 model ikna odası görüntüsüdür bu abi!

ben de sanıyorum ki sömestr geldi, okullar kapanıyor; onun için parti yapıyorlar.

bakınız bu baskıdır. o parti yapılırken dışlanacağını, diğer arkadaşları kapandığı için kutlanırken kendisinin kınanacağını düşünecek o küçücük kız çocukları ve istese de istemese de kapanacak; sırf kendini gruba dahil hissetmek ve kutlanmak istediği için kapanacak.

daha küçücük, özgür iradesi olmayan, neye inanıp neye inanamayacağını kendisi kestiremeyen, soyut kavramlara aklı ermeyen çocukların başlarını örtmeleri sizi neden tatmin ediyor ki? o bilmiyor ne yaptığını; siz baskılamışsınız; bundan zerre sorumluluk duymuyor musunuz?

şimdi ben de mesela seküler bir insan olarak "açıldım mutluyum" partisi yaptırsam; bu da dinsel özgürlüğe girer mi?
    e hani ikna odaları diye bağırıyordunuz? ne farkı var şimdi bunun ikna odasından?
  • öğretmenlerin tamamen yalakalık amaçlı yaptığı bir parti. yılbaşı kutlamamak da yalakalıkla alakalı.

mesleğinizi; tüm kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde yaptıktan sonra yalakalık yapmak zorunda değilsiniz. evrak işlerinde bir açığınız yoksa ve öğretmenlik mesleğini düzgün bir şekilde yapıyorsanız kimseden korkmanıza da gerek yok.

bu yalakalıkları yapanlar genelde öğretmenliği yapmayı beceremeyeni kanun ve yönetmelikler önünde açığı bulunan öğretmenlerdir. az sayıda öğretmen var böyle saçma sapan şeylere prim vermeyen ve asla yalakalık yapmayan. dik duran. her sene soruşturma geçiriyorlar ama soruşturma açan müdürler babayı alıyor. hiç bir şey olmuyor. korkmayın! işinizi düzgün yapıyorsanız eğer boyun eğmeyin. atatürkçü, laik bireyler yetiştirmeye devam edin.

müfredatta yeni yıl etkinlikleri varsa -ki hala var- bu etkinlikleri yaptırın. müfredatta hz. muhammed'in hayatı ile ilgili etkinlikler varsa -ki var- bu etkinlikleri de yaptırın. ama sırf birilerine yaranmak için saçma sapan müfredatta yeri olmayan böyle kepazeliklere prim vermeyin.
  • noel kutlayıp dünyadaki en dogmatik ve gerici din olan hristiyanlığı aşılasalardı el üstünde tutulacak olan öğretmenler olacaklardı. çocukları parti ile dinlerine ısındırdı diye tükaka olmuşlar.

atatürk hristiyan mıydı gençler? niye dini bir şey yapılınca anti-atatürkçü gibi algılıyorsunuz hemen?
  • uzaklaştırma alması gereken bir öğretmen bozuntusunun halt yemesidir. çocuk onlar lan çocuk, kendi beyniniz yıkanmış, tertemiz çocukları bari rahat bırakın! zihniyetine sıçtıklarım.