şükela:  tümü | bugün
  • ilkokulda yeşim...
    ortaokulda zeynep...
    lisede berna...
    hatta yazlıkta elif...

biz gerizekalı erkekler yılda kaç kızı mundar ediyoruz diye bir hesap yaptım.

2017 meb verilerine göre 682.761 adet derslik var. kalbimize inmesin diye her sınıfta 2 kızın değerinin bilinmediğini düşünüyorum ki bu yeri geliyor 3 oluyor 4 oluyor ama bu kadar ağır bir gerçekle yüzleşmeye hazır olmadığımızı bildiğimden sınıf başına 2 kız hesabı yaptım ve yılda 1.365.522 kıza hak ettiği değeri vermediğimiz gerçeğine vardım.

niye? çünkü hep popüler olanın peşindeyiz. gelsin begümler gitsin berenler... azıcık, ünlü matematik profesörü john forbes nash'in game theory'de söylediklerine kulak verseydik popüler kızın peşinde 4 yıl boyunca mundar olacağımıza hem saklı kalan cevherleri ortaya çıkarır hem de hiç dokunamayacağımız bir kız için yıllarca salya sümük ağlayacağımıza en azından başka bir kızın elinden tutar birlikte dondurma yerdik, kayalıklarda öpüşürdük falan.

biraz stalkladım da sonuçlar şöyle:

ilkokuldaki yeşim: oxford'da yüksek lisans yapmış, 2 çocuğu var ve hala taş gibi.
    ortaokuldaki zeynep: akademik bir başarısı yok gibi ama geçen yaz catamaranda 2 zenci ile çektirdiği fotorafları görünce keşke kabul etseydim dedim.
    lisedeki selin: hala biraz balık etli ama o nasıl dudak allahsız!
    yazlıktaki elif: kedi canını yerim onun...

demem o ki bizden artık geçti gençler ama siz şu game teory videosunu bir izleyin ve moda olan ayakkabı giyen, eteği diğerlerinden iki parmak daha kısa olan sarışının peşinden koşarak birbirinizin yolunu kesmeyin.

yaşadığı platonik aşklardan kafasında saç kalmamış bir abi tavsiyesidir, alın kullanın. helal-i hoş olsun.

sarışına sadece teşekkür edin.