şükela:  tümü | bugün
 • abdesthane kısmı özellikle gerekli.. lavaboya ayağını sokan ve tek ayak üstünde çorap giymeye çalışan tiplerden nefret ediyorum. yapsınlar abdesthane namaz kılanlara..
 • şapel, mescit, küçük havra, aleviler için de cem evi vb. yapılamayacağından ve devlet'in dini olamayacağından yanlış bir uygulamadır. kütüphanedeki kitaplara dokunmak yasaktır yazsının olmadığı okullar zorunlu olmalıdır. çocuklar felsefe ve sanat, edebiyat ve müzik, matematik ve mimari alanlarında temel kaynaklar ışığında eğitilmelidir. dine yönlendirmek, o nesli öldürmek demektir. adamlar icatlarını yapar sense ona kendi dilinde karşılık vermek için çırpınır durursun. coğrafî konumun bütün bir sanat tarihinin aksiyonları ve kalıntılarıyla dolu, tarihin birçok görklü medeniyeti senin coğrafyanda doğmuş, serpilmiş ve yok olmuş; yok olurken de kentlerini, kültürlerini bırakmış. ama dünya literatüründe bunlarla ilgili kavramlar hep latince, ingilizce, fransızca... üstelik hâlâ, bunun için bir yaprak bile kıpırdamıyor. bir de kalkmış çocuklarımızı dindar yetiştirmeliyiz diyorlar. yanlış efendim. hayır, çok yanlış. köklü bir pedagojik yapılanmaya gidilmedikçe, maalesef bu halde devam edip gidecek her şey.
 • bizim okul osmanlı zamanından kaldığı için, biz yırtık. ama osmanlı zamanından kalan okulda tiyatro sahnesi varken, yeni açılanlarda aynısını görebilir miyiz.
 • 2000 yılında kocaeli fen lisesi'nde öğrencileri tarafından çok sevildiği okulda, namaz kıldı diye adıyaman'a sürülen ve zaten 1 sene önceki depremde ailesi hariç her şeyini kaybetmiş olan babamın, bu 'tâyin' haberini bize verirken ki yüz ifadesini unutmayacağım için, bir ateist olarak beni sevindiren haber. takılmayın bunlara abiler ablalar. hayat sevgiyle güzel.
 • milli eğitim bakanlığı (meb) kurum açma, kapatma ve ad verme yönetmeliği’ndeki değişiklik eleştirilere neden oldu. yönetmelikte yapılan değişiklik ile göre, yeni açılacak her kurumda yeteri kadar müdür yardımcısı odası ile abdesthane ve mescit olması gerekiyor.

  ayrıca, yönetmelikle kurumlardaki atatürk ile tarihe mâl olmuş şahıs, yer, tarih ve olay adları, şehitlik ve gazilik unvanlarına sahip olanların adları değiştirilebilecek.

  kaynak

  ‘ağaç yaşken fişlenir’ mantığı var

  devletin her dine ve her dine mensup yurttaşına eşit durma ilkesi başta olmak üzere, birçok yasa ve pedagojik ilkeye aykırı olan bu hamle, hem yavrularımızın hem de eğitimcilerin fişlenmesine; mescide gidenler ve gitmeyenler olarak muamele görmesine yol açacaktır.

  müfredatta bilimi ve dünya tarihini yok denecek kadar azaltan ve yerine dini dersler ile yakın tarih adı altında parti propagandası koyan meb, bu hamleyle de sahibinin sesi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

  akp sayesinde dünya sıralamasında listenin sonunda yer alan eğitim sistemi, bu son hamleyle çağdaş kriterleri yakalamaktan iyice uzaklaşmış, “dindar ve kindar nesil” yetiştirme rotasına sokulmuştur. bilgiye aç çocuklarımıza laboratuarın değil, mescitlerin yolu gösterilmek istenmekte, din esaslı bir eğitim sistemi oluşturulmaya çalışılmaktadır.
 • dindar nesil yetiştirmenin ahlaklı nesil yetiştirmek olmadığını anlayamayanların projesi.
 • yönetmelikle yürürlüğe girmiş. artık bekle bizi muasır medeniyetler seviyesi.

  kaynak
 • #mescitlerkapatılsın

  edit.
  ciddi ciddi bütün mescitlerin kapanmasını istediğimi sanan çıktı lan. ondan düzenleme gereği duydum.
  1 - troll nedir?
  2 - nasıl yapılır?