• birini yaptık diğerleri kaldı zaten
  • "daha" mı
    ilk yabancı dil hangisi?
  • (bkz: daha)

önce birini doğru düzgün öğretseydiniz keşke.
  • siz önce türkçe'nin düzgün öğretilebildiği sistemi bir kurun diğerleri arkasından gelir denebilecek bir söylem...
  • okullarda her kuşun adını öğrendik, leylek kaldı bi tek.
  • daha doğru dürüst türkçe bile yazamayan bir milletin ikinci dili öğrenmesi pek mümkünat dahilinde değildir. zorunlu eğitimle beraber 4+4+4 olsa bile eğitim sistemimiz hakikaten o kadar eğitim yılına rağmen ne doğru dürüst bir imla kuralı, ne bir tarih bilgisi ne de konuşma üslubu var bu çocukların. eğitim kalitesi bizde sıfırın altında. tamamı ezber üzerine bir sistem. öğretmenlerin öğrencilerden çektikleri zaten sosyal medyalar da dahi malumdur. evvela çocuklarımızı ailede terbiye etmemiz lazımdır. herkes okumak zorunda da değildir. zorunlu eğitimde saçmalıktır. zira bu zorunlu eğitim küresel bir devlet politikası olmakla beraber aynı zamanda devletin kendi ideolojisinide bireylere empoze etmesi demektir. bırakın okumak istemeyen okumasın. büyük iş adamlarını görüyoruz, birçoğu okul eğitimini tamamlamamıştır. elbette okul önemlidir fakat kimi öğrenciler için okul faydasızdır. bırakın insanlar istediği gibi okusunlar. ve elbette ki en mühim meselelerden biriside şudur ki zorunlu eğitim diyerekten herkese bu hizmeti götüremiyor devletimiz. madem böyle bir durum söz konusu var o halde evvela eğitim fakültelerinde kaliteli öğretmenler çıkarıp işini hakkıyla eda etmeyi kendisine bir vazife bildiği zaman yavaş yavaş bir bölgeden başlayıp bütün coğrafyamıza zamanla hocalarımızı göndermeliyiz.
  • arapça ve urduca en iyi ihtimal.

çünkü yurdumuzdaki en fazla yabancılar bu dili konuşanlar.
hesabın var mı? giriş yap