şükela:  tümü | bugün
  • ulkede temel mantik ilkeleri gecerli degil ki ciddi bir sey beklesek. uzun adamin gunubirlik hislerine gore isliyor sistem. yokus asagi inerken sikinti yok, karsimiza duvar ciktiginda fena olacak.
  • özel okullarda uygulanan sistemin, "bizim neyimiz eksik?" diyen devlet okullarında da uygulanması hali...

gerçekten rezalet...özellikle 1.ve 2. sınıflar öğlen yemeğini nasıl ve nerde yiyecek? yeterli derslik var mı? kime ve neye göre tam gün eğitim sistemine geçiyorsun? her okulun fiziksel, sosyal..vs.koşullarını hesapladın mı? müfettiş gelmiş, rapor vermiş, bu okullar tam gün eğitim'e geçebilir diye...gelecek sene türkiye'deki tüm ilkokullar geçecekmiş...

anlatayım; karton tabldotlara konan yemek, okul bahçesindeki kantinden, bahçeyi geçerek, merdivenlerden çıkılacak ve sınıflara getirilecek...yemekler sınıfta yenecek! 6-7 yaşındaki çocuklar aynı anda sınıfta yemek yiyecekler...çünkü en önemli konu olan "yemek yeri" konusu düşünülmemiş.!çözüm olarak da sınıfta öğle yemeği yemek seçeneğini bulmuşlar...sonra sınıf havalandırılacak!
    çünkü yemekten sonra derse devam edilecek! tabii kantindeki tabldotu alamayan(!) çocuklar da ailelerinin getirdiği yemeği yiyecekler...( kafanızda canlandırabiliyor musunuz bu durumun korkunçluğunu?)
    tabii yaklaşık 300 öğrenciye aynı anda bu servis nasıl yapılacak konusuna hiç girmiyorum.!
    bu benim şahit olduğum durum. başka okullarda nasıl maceralar yaşanıyor, anlatmak bile istemiyorum.