• milli eğitimimizin kanayan yarası, ah ah. haftasonları kolaylıkla görmek mümkündür bu yarayı. merkezi yerlere yakın okullardan birinin yakınından geçerken okul bahçesinin hınca hınç araba dolu olduğunu görür ve "veli toplantısı var da rehber öğretmen nicole kidman mı?" diye düşünürsünüz. eğer bu düşüncenin saçma olduğuna karar verirseniz geriye tek olasılık kalmaktadır, okulun bahçesi otopark olarak kullanılmaktadır.
    okulların bu işten gelir ettikleri, hafize ana'nın haftasonları değnekçi olarak mesaiye devam ederek üç beş kuruş bahşiş kazandığı muhakkak. ama ya o okulun bahçesinde oynaması gereken çocuklar ne kaybediyor? (bu son cümle iclal aydın şeysine benzedi ya neyse)
    her neyse işte, okul bahçesi çocuk gelişiminin önemli bir parçasıdır, harbi söylüyorum. milli eğitim bakanına da açtım bu konuyu dedi ki "iclal hanım, değnekçiler olmasaydı şu maarifi ne güzel idare ederdim biliyor musunuz". daha sonra "cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister" tabelasını kaldırtıp " türk şoförü en asil duygunun insanıdır" yazdırttı onun yerine...
  • istanbul büyükşehir belediyesinin son projesi. belirlenecek okulların altına katlı otopark yapılacak, böylece otopark sorunu çözülecekmiş.

(bkz: #4640122)
  • (bkz: gazi osman paşa ilköğretim okulu)

yak.işlet.devret.
  • özellikle yazın okulların okul aile birliğine katkı sağlamak maksadıyla düşünülmüş bir proje. sadece otopark değil go-kart pisti, düğün salonu olarak da kullanılıyor. yani var böyle bişey. atıl durmasındansa okula katkı sağlaması ve şehrin birtakım ihtiyaçlarına cevap vermesi de cabası.
  • okullarında artık ticarethaneye çevrilip kapısına bide mafyadan bozma adamların konulup arabanızı bırakıcak yer olmayınca bu adama emenat ediyom vıyy die iç geçireceginiz durum
  • okula ek gelir olsun diye genellikle okulun kapalı olduğu günlerde kullanılır okulların bahçeleri bu amaç için. maltepede de var bi tane atatürk lisesiydi sanırım adı.çok işime yaramıştı bir ara:)
  • bir lise klasiği. bu yüzden derslerden sonra bir kez olsun sınıf arkadaşlarımla basket maçı yapamadık okulda.
  • (bkz: amil bey)
hesabın var mı? giriş yap