şükela:  tümü | bugün
  • şu anda olmuş olması gereken şey.
    hem italya'da hem iran'da bu kadar vaka varken bu yeni coronavirus'ün türkiye'ye girmemiş olması imkansız. okulları şimdi kapatırsak salgını hafifletiriz. sonrası için çok geç olabilir.
  • bir ara tatil vardı, onu erkene çekmek gerekiyor.
    ya da gerekirse yazın 15 gün fazla eğitim yaparsın. böyle kriz anlarında her şeyi tam- dört dörtlük yapmak zorunda değilsin ayrıca,2 hafta eksik kalsın amk, salgın inanılmaz yayılır okulda.

bir sınıfta 40 kişi var.
    40 kişinin annesi babası var,
    anne babanın çalıştığı işyeri var...
    .
    .
    .
    1 ayda 1 milyon olur enfekte sayısı.
    bizim toplu taşıma araçları zaten allahlık, üç otobüslük adamı 1 otobüsle yolculuk ettiriyoruz.

o zaman görürsünüz okul tatil etmemenin sonuçlarını.
  • çok hassasiyet gerektiren bir karar. yapılması gerekecek ama dedikodulara, provokasyonlara çok açık olan toplumumuzda paniğe, gereksiz abartılı tedbirlere yol açabilir. zamanlaması iyi ayarlanmalı. ülkede pozitif bir vaka çıkınca tatilin tedbiren yapıldığı güzel bir dille anlatılmalı ve gereği yapılmalıdır.
  • kanka önce bir virüs gelsin de, bakanımız açıkladı, allah'ın izniyle üç gün içerisinde bize de gelecekmiş.
  • gerçekten de düşününce mantıklı gelen karardır.
    virüsün ülkeye girmesi veya yayılması beklenmemeli bu tür kararlar için. tıbbi açıdan gerekliliğini bilmiyorum tabi ama bence tedbir tedbirdir.
  • bazı kaynaklara göre coronavirus nedeniyle 2. ara tatil olan 6-10 nisan arası öne çekilerek 2 hafta olacakmış. bir önlem olarak alınması gerektiğini düşünüyorum. burada;

tatil olacak mı
  • vaka resmi olarak görülmeden yapılacağını zannetmiyorum. vaka görüldüğü açıklansa bile sadece görüldüğü şehirde 1 haftalık bir tatil olur tahminim. pek önlem ülkesi sayılmayız, önlem amaçlı bu tarz bir tatil olacağını zannetmiyorum.
  • üst edit:
    bu başlıkta olayı olmuş gibi gösteren bir şey yok. ama moderasyon istiyorsa okulların tatil edilmesi gerekliliği'ne taşısın.

şu memleketi yönetenlerin içinde bir tane aklı başında adam kaldıysa yarından tezi yok istanbul ve ankara'da uygulanması gereken tatil.
    sürekli inkar halinde olan akp'nin sağlık bakanı bile "içimizde koronavirüs taşıyanlar olabilir" demiş.
    https://t24.com.tr/…irus-tasiyanlar-olabilir,864209
    daha neyi bekliyoruz?
    istanbul'da koronovirüs sebebiyle 70 kişi hayatını kaybetti, salgın kontrolden çıktı, doğal yollardan azalmasını umuyoruz, haberini mi?

beni kasten panik yaratmaya çalışmakla suçlayan arkadaş da uçmuş. niye panik yapalım canım, altı üstü bugüne kadar gördüğümüz en hızlı yayılan virüs.
    yok, yapmazlar ama. ille mecbur kalırsa 1-2 haftadan uzun yapmazlar. halkı meşgul tutmak lazım.
  • okullar tatil edilirse öğretmenler işe gidemez. gitse de derse girmeden okulda oturur. ekşiciler bu durumu kaldıramaz. bunun fikrini duymak bile bir ekşiciyi depresyona sokabilir.
  • eğer türkiye ye virüs girdiyse tesbit edilen şehirlerde yapılması gereken uygulamadır. okullarda salgın hastalıklar çok çabuk yayılıyor malesef.