şükela:  tümü | bugün
  • ciddi ciddi düşünüyorum ben bu olayı.

adamlar el ayası kadar yeri çektiriyor makinaya, toplam 20 dk sürmüyor, tık 150 gayme istiyorlar.
    koskoca adana'da bunun ustası taş çatlasa 10 15 kişi var. küçük şehirlerde çok daha azdır. açacaksın bir anadolu şehrine bir dükkan oh mis.
  • kucuk bir anadolu sehrinde camurluktaki darbeyi cekmeye 600 tl istemesiyle sozlu atistik cekmeci cocukla aramizda gecen diyalog aynen soyle;
    -oha nasil 600 tl kaportaci 400 istiyor boyacisi malzemesi isciligi icinde napiyosunda 600 luk ?
    -abi bunu herkes yapamaz burda hem ben uhrasicam aksama kadar davlumbazi cikar tak bir ton is
    -ben cikarirveririm sana davlumbazi
    -e abi ne boya vurucam ne macun cekicem kimse anlamaz kaza oldugunu parca bile degismeyecek(adam hakli beyler)
    .....
    gerisi pazarlik zart zurt eleman max 22 23 yaslarindaydi muhtemelen en iyisini yaparak lisede okumayip cirakliga baslamistir ki bu arada randevulu calistiklarini belirteyim 10 gun sonrasi yapabilirim dedi kim kazaniyor gunde 500 600 tl oda en az artik, is seni degil sen isi seciyosun zira bi kac seneye kadar iscilikte avrupa fiyatlarini yakalariz malum herkes bayburt universitesi isletme okuyacam derken (bunlardan biriyim) kalifiye eleman cok azaldi.bugun 600 kazanan yarin belki 2000 kazanacak... simdi okulu birakip gocukcu tornaci kaportaci olacak, olmak isteyen arkadaslara tavsiyem banada ogretiniz piliz.
  • kazançlarının yüksek olmasının nedeni, yaşıtlarının üniversiteden aşağısını beğenmeyip, tüm enerjilerini test çözmeye harcamalarıdır. kendine güvenen, yanlarına çırak olarak girer. ama sabah akşam sizinle dalga geçerlerse, sakın bozulmayın. çünkü, üniversiteye hazırlanmayanlar ve meslek öğrenenler, diğerleri tarafından ezik olarak görülüyor.
  • kaportacı ve göçükçü ustalar eğitecek çırak bulamamaktan, kimsenin verdikleri parayı beğenmemesinden, işi öğrenmek yerine günü kurtarayım mantığıyla çalıştığından çokça yakınıyor. yakın zamanda işi bilen usta sayısı daha da azalacaktır. bu yüzden fiyatlar daha da artabilir.

mantıklı bir kariyer planlaması.