şükela:  tümü | bugün
  • lisede bu tip erkekler kime çıkma teklif etse karışısındakinden direk hayır cevabını alamazlar. içten içe kabul etmek isteyen kız kısmısı ama sen şunla çıktın ben onla arkadaşım ne derim sonra diye salak cümlelerle niyetlerini belli ederler aslında. sen nasıl bir arkadaşsın ki direk saçmalama hayatta olmaz öyle şey veya bidaha gözükme gözüme diyemiyorsun.
  • (bkz: alpha male)
  • türkiyede batı özentiliğinin açık tezahürü.

bu popülerlik olayları ingiltere ve amerika gibi megalomanlığın tavan yaptığu anglo-sakson ülkelerde görülür. özellikle bu ülkelerdeki gençlik filmlerine bakın, (mesela lindsay lohan'ın adını hatırlayamadığım filmi) hep bu tip popüler kız-erkek olayları üstüne kuruludur.

türkiyenin realitesine uygun değildir bu popüler erkek-popüler kız davaları. bizdeki özentiden, yapaylıktan başka bir şey değildir ki zaten özel okullarda görülür.
  • herkes icin farklıdır.
  • lisedeyse genç irisidir.
  • doksanlarda taşrada lise okuyanlar için söylüyorum, bu piçlerin adı sinan, cenk ve yiğit'ti. yakışıklı, bakımlı, iyi beslendiği için iri yarı, yabancı müzik dinleyen, arada büyük şehire giden ve oradan artistik kıyafetler alıp gelen tiplerdi. volkmeni geçtim discman'ı olanlar vardı. gri lise pantolonun altında reebok pump, nike air filan giyerlerdi. haftasonları sepultura tişörtleri filan. bir yanda da öyle süt bebesi de değiller, dövemiyorsun ha diyince. etrafında zaten ezik birkaç tip var.

okulda bütün kızlar bunların etrafında döner, biz de bakımsız, kavruk ve sivilceli halimizle bu lavukları kıskanırdık. algoritma şöyle oluyordu: bakımsız tip, esnaf kızı fatma'dan hoşlanıyor, fatma, büyük boy taşra tüccarının oğlu cenk'ten. bakımsız tip, öğretmen kızı elif'ten hoşlanıyor, elif, ilçe milli eğitim müdürünün oğlu sinan'dan.

bu lavuklara dair özgüveni tamir eden tek şey, liseden sonra çoğunlukla bi bok olamamalarıdır. geçen biri feysbuk'ta gördüm, korsan dvdci dükkanı açmış tanıtıyor. hahaha kızları ipe diziyordun şimdi çakma hanghoover dvd'lerini rafa diziyon, beter ol yavşak*
  • kendisi ile tam 10 yıl sonra karşılaştım.
    dile kolay 10 yıl. ilk sözü arabasına bindiğim ilk an merhaba'dan sonra sağına bakıp hafif alaylı bir şekilde "büyümüşsün kızzz" demek oldu. o an anladımki ego böyle birşey işte. kendine güven budur!

adam yada o zamanki o lisedeki çocuk o kadar popülerdiki aynı sınıfta olmamızdan dolayı yan sınıftaki kızlar bize "yaa xxxxxxx sizin sınıfta di mi. çok yakışıklııı yaaa kız arkadaşı yok muuuğğ?" diyerek kendisine teklif edilirdi. hatta bir tanesinin benden tüyo almışlığı bile vardır şu ders notu ne, bu ders notu kaç diye. üzülerek söylüyorum ki bir kız arkadaşımız ise kendisine olan platonik aşkından dolayı kendisi ona baksın diye güzelleşmeye çalışıp boy uzatma hapları içerek canından oldu. tüm okul bu çocuğu suçlamıştı o zaman. ne var bunda, bu çocukta ne var diye. senin yüzünden öldü o kızı terslemedin diye. halbuki biz aynı sınıftaydık kendisi kesinlikle kıza umut bile vermedi halbuki. kırmadan reddetmişti. annem bile gittiği ilk veli toplantısında lise 1. sınıfta bana "sizin okulda xxxxxxx diye biri mi varmış kim bu çocuk. herkes onu konuşuyor." demişti. ama ölüm olayından sonra okulunu değiştirdi birdaha da görmedim. yıllar sonra bu çocukla yada şimdi karşımda duran o adamla çıkacağım aklımın ucundan bile geçmezdi.

aşk mı? yok tabi... karar bu yönde kaydı görüşmelerimizden sonra. arkadaşız. çocukluk arkadaşım benim "saçlarım beyazladı yaa" dediğinde bile kendine "yok, yok muadillerine göre gayet iyisin" dediğim samimi arkadaşım sanki yıllar sonra bulduğum bir dostum gibi. yıllar geçse de bazı samimiyetler yine aynı demek. iyiki tanımışım seni güzel insan.

"ama sen de büyümüşsün çocuk!"
  • bulunduğu okulun olmasa da sınıfın hep en popüler kızı olarak hiçbir zaman böyle bir erkek ile sevgili olamamıştım. çıkmayı boşver dikkatini de pek çekmemişimdir muhtemelen. hayatım böyle geldi böyle de gidecek derken nihayet ben de okulun en popüler çocuğu ile birlikteyim. erkek arkadaşım okulunun en popüleriymiş. ne zaman arkadaşları ile buluşsak hep ne kadar popüler olduğundan bahsediyorlar. hatta geçen gün buluştuğumuz arkadaşı hazır türkiye'ye gelmişken diğer arkadaşları ile de buluşmuş. her buluştuğu grupta kızlar hep erkek arkadaşımı sormuş, görüşmedikleri için merak ettiklerini söylemişler. bizimki bazılarını hatırlamadı bile ;) süper bir çiftiz doğrusu.

tanım: aradan yıllar geçse de hala kızların ilgisini kaybetmeyen erkektir, candır.
  • arabaya veren kızların birinci tercihi.
    tanım: aradan yıllar geçse de hala arabanın 10 000 bakımını aksatmayan erkektir. patlıcandır..
  • lisedeyken kötü kedi şerafettin sweatshirt'ü giydiğim zamanlarda bu ben oluyordum. tabii tip sıfır... *