• 1980'deki ihtilal sonrasinda, emir komuta zinciri cercevesinde okuma yazma orani %90'lara cikarildiktan sonra ba$latilan; herkese elden geldigince egitim $ansini sadece goruntude bile olsa vermeyi amaclayan olgu.
  • seferberlik ilan edldiğinde trt kanalında bir bayan kara tahtaya tebeşirle yazarak anlatırdı dersi. o ne güzel yazı yazmaktı yarabbim öyle. herbir harf inci tanesi gibi. çok özenirdim onun gibi yazı yazmaya. sonra türkiye yeteri kadar okuma yazma öğrendi diye yayından kaldırdılar o programı, bizim de yazımız böyle oldu işte.
  • 5 mart 2018 ve 19 mayıs 2018 tarihleri arasinda halk eğitim bünyesinde açılacak kurslarla tekrar başlatılacak. 19 subat'a kadar alan taraması yapılacak ve okuma yazma bilmeyenler ivedilikle belirlenecektir.
  • şu anda halk eğitim bunyesinde tüm türkiyede baslanmis bulunuyor gayetde yerinde bir calisma.
  • telefon kullanamayan, otobüse binemeyen, hastaneye tek başına gidemeyen, insanlar tarafından kör müsün diye aşağılan, kadın kısmı okur mu denildiği için okula gidememiş, çoğunluğu yaşlı ve hırsı bir grup var. şimdi yavaş yavaş okuma yazma öğreniyorlar. kendilerini çabalarından dolayı tebrik ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap