şükela:  tümü | bugün
  • benim ve benim zamanımda yetişmiş bir çok insanın başına gelmiş olaydır...
    susam sokağını tiplemeler, küçük klipler ve adını koyamadığı bir çocuklukla izleyen bir yavrucak "1,2,3,...,11, onikiiiiiii hihihihi iiiiiiiii" gibi şarkıları da dinler istemsizce... her gün yeni bir harf öğrenir, yeni bir rakam öğrenir, farkına bile varmaz. okumaya başlar, annesi babası "ezberlemiş bu reklamları yahu" der... kendini bildi bileli okuyabiliyordur. erkenden okula falan başlatırlar bu gibi insanları. sınıf arkadaşları o çocuğun diğerlerinden 1 yaş küçük olduğunu öğrenince abi de lan lafına maruz kalır şahs-ı bahis.
  • okuma yazma değil de, saymayı susam sokağından öğrenmişse söz konusu bebe, o zaman gerçekten acınacak haldedir, acilen tedavi edilmelidir
  • okuma yazmayı ve saymayı öğrenip ilkokul 1'i pas geçip hayata erken atılmaktır aynı zamanda.
  • susam sokağı programı uzerine en cok araştırma yapılan televizyon programlarından biridir. yayınlandığı dönemdemlerde anaokuluna gitme fırsatı olmayan çocuklara bu eğitimi vermeyi amaçlanmıştır ve amacına ulaşmıştır. gelişim alanlarına ve izleyici kitlesine uygun zengin içerikler barındırır. anaokuluna giden ve gitmeyip bu programı izleyen çocuklarin akademik becerilerinin birbirine yakın olduğunu tespit edilmiştir.
    okuma yazma öğrenmeye alt yapı hazırladığı için, susam sokağı aracılığıyla öğrenme gerçekleşmiş olabilir.
    simdi yayınlanan çizgi filmler susam sokağının yaninda hiçtir.