şükela:  tümü | bugün
  • belki de sırf kendi entrysayısını arttırmak adına çoğu zaman sadece açılan başlığın kendisinde çağrıştırdığı algıya cevap olarak, bırakın yazılan bütün enrty leri ilk enrtyi bile okumadan yazan kişi.

sözlükte çokça troll olmasına rağmen kendi bilgisini, düşüncesini veya fikrini paylaşan yazar arkadaşlar da var. sözlük bu arkadaşların yazdıklarını kaçırmamak adına badisistemini getirmiş. ancak çoğu zaman başlıklarda samanlıkta iğne arar misali doğru düzgün entry arıyoruz.

ben engelle veya başlıklarını engelle taraftarı birisi değilim. bu zamana kadar da kimseyi engellemedim. çünkü herkesin kendince sinir olduğu yazılar karşısında sakin kalabilmesi, öfkesine yenilmeden hareket edebilmesi ve en önemlisi de o sinir bozucu yazıyı yazanın amacı olan, tahrik etme tuzağına düşmemesi adına deneyim kazanmasına vesile oluyor. hatta bunun bile yeterli olmadığını söylemek lazım. sakin kalıp mantık çerçevesinde entry yazsanız bile bu sefer de prim vermiş oluyorsunuz.

bu işin çözümü nedir bilmiyorum ancak (bkz: ekşi sözlük'ün en büyük problemi) başlığında bu konuda yazanlar olmasına rağmen mevzunun ayrıca konuşulması ve farkındalık oluşması adına başlığı açtım. umarım ilgi görür.

not: bu konuda daha önce açılmış bir başlık bulamadım.