şükela:  tümü | bugün
  • sitenin kendini kendisine yazar bir üyesi.

(sınırsızca uçmanın yeri burası hoş geldin. beni henüz tanımıyorsun. güzelliğim ben. bahar içimde yeşerir ansızın. dikenim ben. boylu boyunca belime dolanır. hoş geldin. sesler ayaklanır burada. konuşur dikkatli dinlemezsen. dikkat etmemek mümkün değil. camlarda gezer sesler. yırtar kulağını, el değmemiş yerlerini yalar da yakar. tırmanır için sıra. ürperirsin. ses ver. ses ver ki çıksın girdiği gibi içinden. yatıştırsın acıtan yerlerini diğer bütün seslerin. bahar burası. güzellik. serin geçer yazları. ses ver kendine ve gülümse.

günaydın. burası güzel. burası gönlünce. burası gönlünle güzel. kapat kapını dışarıda kalsın sevmediklerin. kapat. bugün buradasın. bugün buraya seslerle konuşmaya geldin. seslere kulak ver. bugün burada bir süre kalacaksın. burada bir süre ne istemezsen onu yapacaksın. geldin. duyuyor musun ? yakmaz artık kulaklarını. ayakların çıplak. taşıma. zorunda değilsin. bırak değsin havaya. taşımak zorunda değilsin. bağların çözülsün. gevşe. sıkma. kapa gözlerini. derin bir nefes. bak bu kokan gül değil nefesin.

güzel. böyle yuvarlan. )
  • başıma bir şey gelmeyecekse, kelime anlamı "okumadığımı bilmeyeyim" olan bir site sakini mahlazıdır..

--- spoiler ---

simdi komik degil ama bir gün yaşlanacağım torun. gülüyorum. kendimle alay ediyorum, sırf daha çok alay edebilmek için devam ediyorum bütün bunlara. unutma bir gün ton ton olacağım. dizlerim tutmayacak bir gün. sen o onlar ve siz yok burada. kendime gülüyorum. kendimi güldürmek için yazıyorum. demini almış çayım. sana bakarak kendime arıyorum. bazen anlasilmaz. sert mi dediniz ucuz mu. cogunlukla laf diye soylenenler uzerine dusunulmesi gerekiyor sizinle birlikteyken. şok bülten! anlasilmadigini bildigim halde anlasilana katılıyorum ben de. tembellik bazen. hı hı, diyorum evet, öyle mi, çok güzel, söyle bence. gözümü yumuyorum içimde dört köşe döne döne geçmesini beklerken sıkıcı sohbetlerinizin.
    nişancılar! hazır! keskin nişancıların her biri kulak yolunun sonuna. marş kızım marş. babayı yormadan. başım sağa sola ara sıra, öyle, böyle, vallahi. ağzımla gözlerimi yummuş kulak zarıma varanlarla geriniyorum sohbetin içine.
    şimdi seninleyim.

--- spoiler ---

kimsenin canı yanmadı.
  • yalnız bir kimse.

--- spoiler ---

büyümüyorum ölüyorum. bir köpek düşlüyorum yanım sıra yürüsün ara sıra bacağıma sürünsün. bir yoldaş bir kahraman bir tanıdık bir kuyruk bir nefes. kokuyor buralar. katıksız ben kokuyor. tuzlu ter kokuyor. günler sinmiş yorgana, nevresim yokluk kokuyor. karanlık odanın içinde bir gölge hayal ediyorum. karanlık odanın içinde bir gölge oluyorum. havalanıyorum, üst katta bilyeler dökülüyor, çocuklar dövülüyor, paralar saçılıyor, alt katta iki deli birbirine giriyor, bir karanlık arıyorum kendimi koyacak. bir karanlık içinde kaybolacak. bir kedi görüyorum. avuçlarıma kıvrılan bir nefes. bir kedi geliyor ara sıra. sütünü içip bilmiyorum nerelere gidiyor, ara sıra aklıma geliyor. o hiç birini hatırlamıyor. bir adam arıyorum boğulunca. beni arayan bir adam arıyor, bulup peşine düşüyorum. kalkıyor, tekrar düşüyorum. yüzümü bilmiyor, elini vermiyor,uzaktan ara sıra göz atıyor. adamlar sürüsünün peşinde yılları bırakıyorum. bir avuç yaşam kalan içimde, bir avuç keder, bir avuç hiç. renksiz tatsız duygusuz.

--- spoiler ---
  • korkak. bir cüce. olmayan. kendinegelmeyen. tutuk. sırnaşık bir kekeme. bir dilsiz ketum. gudubet. alık.
  • nefes alan biri.

------------alıntı--------------

dans eder gibi, yaşar gibi, sevişir gibi, düşünmeden, kurgulamadan ve bir daha tartmadan. şimdilik ya da her zaman doğaçlama, rastlantısal, olağan, geldiği gibi; akışa, suya, debiye, güne, mevsime, güneşe, tabiata, engebeye, taşına, çakılına göre; tartmadan, tartışmadan, sormadan, sıyırmadan bırak. kendini yere bırak. aksın yüzünden kirli sular, parmaklarını toprağa geçir, tırnaklarına çamur dolsun, saçların çamur olsun. bırak. taşısın seni dünya, gömül gömülebildiğin kadar. yayıl, uza ve boşal. bugün böyle, bugün buradasın, sıkıyor ve bırakıyorsun, neler olacağını bilmiyor, beklemiyorsun. şimdisin, şimdidesin, boşluksun, buradasın, an’ın en saydamı, en kıvrak yerisin. ağırsın. ağır bir kayasın. bir kaya kadar gevşedin. yükünü toprağa verdin. sırtını yasladın, bıraktıkça hafifliyorsun, yayıl ve bırak. taşıma bedenini, varlığını duymaz oluyorsun, yer çekimi yok. süzül şimdi ve uzaklaş. zaman doluyor damarlarından ve boşalıyor parmaklarının ucundan. zaman ve sen. her nefeste, yoğrulup, devinip, bereketinle örtüyorsun kendini, kendine kapanıyorsun. yoğrulan zamanı örtüyorsun üzerine bir tülbent gibi, hayalet bir anı gibi, bir perde, bir sis, bir toprak, bir deli an gibi. zamanı çekip vücuduna dolduruyorsun, içine hapsediyorsun, kendine hapsoluyor, kendine doluyorsun. nefes almıyor ve vermiyorsun. demleniyorsun. kabarsın, girilmedik yerlere varsın, açılmadık kapılara çarpsın, değsin, dokunsun, biraz dolansın, kıvrılsın, uzasın, büzüşsün, biriksin, vakitsiz, telaşsız, yüzünde ılık bir bahar, içinde tel tel uzayan kıvırcık bir zaman. başka bir şey yok.

-------------alıntı--------------

om.
  • bir ölümlü.

--- spoiler ---

günah bellemeseydi 'kibr'i, kibir ne bilecekti. 'günah' ne bilmeseydi, günahsız ölecekti.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ne saçma kendimi bir başkası olmadan var edemeyişim.

--- spoiler ---
  • kendi kendini geçiştiren biri.
  • bugün yine susmayan'dır.

--- spoiler ---

öyle seveceğim ki seni korkacaksın benden büyüklüğümden pınarlarımdan taşan sularımdan boğulmaktan susamaktan ölesiye korkacaksın korktukça vuracaksın kırbacı vurdukça ehlilleştireceksin kaybedeceksin biraz daha seveceğim şahlanacağım her kırbaçla biraz daha savuracağım seni korkacaksın rüzgarımdan korkacaksın doğuracağım kısraklardan korkacaksın fırtınamdan korkacak ve atacaksın kendini aşağı atacak ve yuvarlayacaksın bekleyeceğim durup hızımı alıp gelmeni bekleyeceğim gelene kadar bekleyeceğim geleceksin beni asla üzemeyeceksin bunu bileceksin benim için yapabileceğin hiç bir şey yok snin hayat doluyum ben pınarım kendimden kendim güzelim ben yapabileceğin hiç bir şey yok benim için ne olacak bu halim nicedir bellidir denizlere açılacağım kendiliğimden kendiliğimden dalacağım kendiliğimden dalacağım dalıp dalıp çıkacağım dalıp dalıp çıkacağım asla bakmayacağım bırakmayacağım nefessiz kalmayacağım

yüzdüğünü hatırla nasıl yüzüyordun soğuk sularda nasıl batıp çıkıyordun bir kıyı boyunca hiç soluklanmadan öyle
    --- spoiler ---
  • sevilmedikçe hastalanır. sayıklamaları yan odadan işitilir.

--- spoiler ---

öyle muhtaçmışım işte sevmeye yine de korkmuyorum senden "n...n yazma" demedikten sonra devam görürsem o iki kelimeyi ya da yalnızca birini duvardır ötesi yoktur bilirim korkum endişem kendiliğinden geçer duvarı düşleyince 'ölene kadar şimdilik hayattasın oğlum' bir tarlabaşı edası yalan bütün bunların hepsi yalan seni sevdiğim yalan sevmediğim yalan var oluşum asılsız bir suça tanıklıktan öte değil varlığım varlıkların tamamına sunulan bir kurban yeter ki adanmış olsun yüce bir amaca aşktır bunun adı bana sorarsan aşka kurban etmeye gönüllü bir yoksunluk bağımlısı benden çok var robert de söylemişti çok var benden bilirim benden onlarcası şuanda oralarda intiharla sınavda benden bir çokları şuanda kucaklarda hoplatılmakta el üstünde tutulmakta bazıları güneşli yamaçlar ve olası var oluşlar peşinde kırmızı kuşaklarla savaşta benden bazıları kucakta "bir kucak yalnızca bir kucak nasıl da perişan ne kadar da ölçülü" ölçüsüz ayarsız kelimesiz ve beyinsiz bir genç kız hayaleti olarak sonlandıracağım hayatımı çok şey gördüm öyle çok şey işittim ki kim olduğumu bilmiyprum şimdi öyle çoksunuz ki öyle bilinmez öyle değişken kimsiniz kimlerdensiniz nasıl ifade etmeli sizi nereye nasıl şekillendirmeli üzerinizden hangi renkleri beğenmeli kestiremekten yorgunum biraz kestirsem biliyorum bulurum uykularımda cevapları bulurum duyumsarım görür anlarım aslında tekrar tekrar kelimeler ben olsam derhal terk ederim seni

--- spoiler ---