• sitenin kendini kendisine yazar bir üyesi.

(sınırsızca uçmanın yeri burası hoş geldin. beni henüz tanımıyorsun. güzelliğim ben. bahar içimde yeşerir ansızın. dikenim ben. boylu boyunca belime dolanır. hoş geldin. sesler ayaklanır burada. konuşur dikkatli dinlemezsen. dikkat etmemek mümkün değil. camlarda gezer sesler. yırtar kulağını, el değmemiş yerlerini yalar da yakar. tırmanır için sıra. ürperirsin. ses ver. ses ver ki çıksın girdiği gibi içinden. yatıştırsın acıtan yerlerini diğer bütün seslerin. bahar burası. güzellik. serin geçer yazları. ses ver kendine ve gülümse.

günaydın. burası güzel. burası gönlünce. burası gönlünle güzel. kapat kapını dışarıda kalsın sevmediklerin. kapat. bugün buradasın. bugün buraya seslerle konuşmaya geldin. seslere kulak ver. bugün burada bir süre kalacaksın. burada bir süre ne istemezsen onu yapacaksın. geldin. duyuyor musun ? yakmaz artık kulaklarını. ayakların çıplak. taşıma. zorunda değilsin. bırak değsin havaya. taşımak zorunda değilsin. bağların çözülsün. gevşe. sıkma. kapa gözlerini. derin bir nefes. bak bu kokan gül değil nefesin.

güzel. böyle yuvarlan. )
  • kendi kendine yazar değildir, okunmaktadır. bilsin istedim. belki kafamın daha az bulandığı bir gün bir okur olarak fikrimi de belirtirim. şimdilik kolay gele.
  • düştüğü yerde gezendir. elini dilini kesendir. kanadıkça gülendir.

--- spoiler ---

elim kolum yok benim. kelimelerim yok, sözcüklerim, cümlelerim, ağıtlarım yok benim. yok benim yakarışım. öykülerim yetersiz, acılarım anlamsız. kör bir öfke uyanmakta damarlarımda, söküp atacak gücüm yok benim. kimim kimsem yok benim. başka biri olmam mümkün değil. kaçacak yerim yok benim. kendime açacak kucağım yok benim. kendimden sıyrılacak aklım yok benim. başka biri olmam mümkün değil. geçmişten kurtulamam, üzerime örtünemem, karanlıktan kaçamam, bir yolunu bulmam imkansız. geç kalındı. hayır, geç değil ama hiç varılmadı. hiç bir zaman çıkış olmadı. yükselişim rüyalarda. gerçekle sahici bir bağım yok benim. dizlerimde güç yok benim. kavrayışım yetersiz, azıcık aşım yok benim. elim kolum yok benim. dert ortağı sazım yok benim. tek sırdaşım yok benim. gönlümü hoş tutan yoldaşım yok benim. hoş sohbetim yok benim. dedikodum yok benim. gülünç öykülerim yok benim. kadrolaşmış tanıdıklarım, ekmeğimin garantisi yok benim. güzel anılarım, tatlı sevdalarım yok benim. pişmanlıklarım var benim. öfkelerim, nöbetlerim, söyleyemediklerim, kelimelerle ifade edemediklerim, okudukça gördüklerim, görmekten nefret ettiklerim... kendimi kabul etmem imkansız. olabileceğim tek yerde mutluluk yok benim. yetersizim ben. eksik. ve topal. ve bir bağımlı. körü körüne bir aşık. ama aşkımın ilacı yok benim. romantik bir tarafım yok benim. neyim var benim? keçilerim var oynattığım. anılarım var sattığım. nefretim var sustuğum. öykülerim var gömdüğüm. tanıdığım var saklandığım. nefesim var aldığım. nefesim var verdiğim.

--- spoiler ---.
  • sözlüğün ihtiyacı olan yazarlardan. keşke daha çok olsa böyle arkadaşlardan.
hesabın var mı? giriş yap