şükela:  tümü | bugün
 • babasına evde yakması için verilen kitapları satan güzel yürekli kardeşimizin söylediği sözlerden etkilenmemek elde değil.hayatın acımasızlığını bir kez daha yüzümüze vurdun güzel kardeşim.

  ilgili link
 • iskenderiye kütüphanesi hz ömer'den önce yakıldığı için hz ömer'in beğenmemesi sözkonusu değil.
 • "okul ihtiyaçlarımı karşılamak için kitap satıyorum. eğer durumum iyi olsaydı, kaymakamlığın kitap bağışı kampanyasına destek verirdim..." diyerek; "göz dolduran", devasa bir yüreğe sahip, genç kardeşimiz.

  videoyu açtığınızda bu devasa yüreğin, "r" harflerini "y" olarak telaffuz ettiğini göreceksiniz. bu durumla dalga geçecek olan primatları, edineceğiniz uygun kalınlığa sahip bir kitabı kafasına vurmak suretiyle darp ediniz.

  yolun açık olsun güzel kardeşim. umalım ki bu iyi niyetin suistimal edilmesin ilerde...
 • güzel kardeşimiz için tosya kaymakamlığı iban numarası paylaşmış. kardeşimizin de bahsettiği kaymakam bey’in desteklediği kitap kampanyasına ya da murat sökük’e yani o güzel kardeşimize yardım etmek isterseniz tosya kaymakamlığı’nın internet sitesine girmeniz yeterli.
 • http://www.tosya.gov.tr/

  web adresindeki kaymakamlığın belirtmiş olduğu iban numarasına para göndermek suretiyle kardeşimize yardımcı olunabilir.........
 • yarın bilgidayar başına geçince mutlaka yardımda bulunacağım kişinin beyanıdır. adam gibi adamdır. kadıncağız da altını çizdi bu çocuk namusuyla çabalıyor ben de destek olmaya çakışıyorum dedi. yardım eli uzatan herkesten allah razı olsun. dilenenlere de ibret olsun. gözlerim doldu. memleketin en aydınları kokoşluktan geberip birbirleriyle yarış içine gireceklerine şu çocuğu örnek alsınlar. geleceğin umudu murat!
 • bunu diyeni yaktılar ilk önce.
 • "okunması lazım... okunmak için vardır kitaplar, yakılmak için değil..." derken aşırı derecede duygulandıran güzel kalpli genç. allah her zaman yardımcısı olsun.
 • kitapların ve çevrenin önemini en büyük düşünürlerin dahi söyleyemediği kadar içten bir şekilde dile getiren kardeşimizin sözleridir.

  sabahtan beri izliyorum bu kardeşimi ve ağlamamak için kendimi tuttuğumdan artık çenem ağrıyor. ona acıdığımdan değil kesinlikle, kendime acıdığımdan ağlayasım geliyor; nankörlüğüm ve kendi isteklerime karşı olan bencilliğim aklıma geliyor.

  böyle tertemiz insanları gördükçe acayip zengin olmak istiyorum. keşke diyorum şöyle çok zengin olsam ve bu çocuğun bütün eğitim masraflarını tek başıma karşılasam ve mezun olduktan sonra da ona şöyle güzel bir iş versem...
 • bahsi geçen kaymakamın ve ayrıca galatasaray'ın hızlıca takibe geçip bu çocuğun hayallerinin peşinden koşması için her şey yapılmalı.
  bu nasıl güzel yürektir be kardeşim.
  tarih boyunca yakılmış yıkılmış tüm kütüphanelerin acısını içimde hissettirdi.
  senin eyvallah deyişine kurban olurum.

  günler sonra gelen haber:murat sökük kardeşimi galatasaray idmana davet etmiş çokta güzel olmuş.