şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zorunlu edit : öncelikle şunu belirtmem gerekir ki, bu başlığı ben açmadım. rutin uçuşlar, entry silme ya da geri çekilmeler sonucu, bir de bakmışız ki kitap dostu geçinen bir adam böyle bir başlık açmış. elbette en rezil, pespaye* kitaplar da dahil olmak üzere hiçbir kitap için "aman okumayın, böğk..." demek pek soylu bir davranış sayılmaz. bu başlıktaki 4. ya da 5. entry'ye atlayıp aşağıdaki örnekleri vermekteki amacım bu kitapları protesto etmekti sadece, başka birşey değil. yoksa, mantıklı bir antitez derse ki "bir dakika arkadaş, önce bir okuyalım da ondan sonra biz de belirtelim kitap hakkındaki görüşlerimizi" buna karşılık "yok yok, hiç okumayın o kâğıt yığınlarını, zamanınıza yazık" demek ne derece doğru olabilir...
  uzatmayalım, tahsin yücel'in (ki ünv.den sevgi - saygı duyduğum bir hocam) kitabı fazla zorlama bir dile sahip olduğu, roland barthes'ın kitabında kişisel beklentimin fazla oluşu nedeniyle hayal kırıklığına uğramam ve gene ağır ve zorlama bir dile sahip olması (bu kez çeviren tahsin yücel) , ramses serisi ve tüm türevleri tamamen ticari propaganda amacıyla ve pehlivan tefrikası üslubuyla yazılmış olması, jean genet'nin otobiyografik öyküsünün gene zaten ağır bir dili demir leblebiye çeviren çevirisi, yağmur atsız'ın vasat bir biyografik romanı sürekli ve ciddi ciddi "bakın bunu da kimse bilmez, hadi bakalım ispanyol edb. uzmanları neredesiniz, ben de olmasam, pehh, ey vivet kanetti çevirsene cervantes'leri orijinalinden, bak sizin dilinizden yazmış !!! " (yağmur atsız bu eseri(!)ni açık ağzına sokmamdan sonra
  1997 yılında yeni yüzyıl gazetesindeki köşesini bana cevap vermeye ayırıp megalomallığın dibine vurmuş, tarafımdan yazılan 2. mektupla ayar manyağına dönmüş, kısa süre sonra da vivet kanetti tarafından göt edilmiştir) diyerek bok etmesi, paulo coelho'nun "esinlenme" ve "apartma" kavramlarını birbirine karıştırması, duygu asena'nın temcit pilavının yanında taze ve yeni kalacağı yazıları gibi olgular bu kitapları protesto etmek için yeterli neden oluşturmaktadırlar.

  eleştirinin abc'si - tahsin yücel
  bir aşk söyleminden parçalar - roland barthes
  ramses serisi (ve tüm türevleri) - christian jacq
  hırsızın günlüğü - jean genet (ayrıntı yayınları. yaşar avunç'un çevirisi)
  cervantes - yağmur atsız
  simyacı - paulo coelho (düpedüz araklama)
  değişen birşey yok - duygu asena
 • osman aysu - at kuyruklu adam (leş bir tr gerilim denemesi)
 • babam oldugunde aglamadim- irvin adında isvecli bir hatun babası ile yasadıgı ensest iskenceyi anlatıyor. sinir bozucu okunmamalı.
  kadının adı yok-duygu asena
  harun yahya adı ile bilimum kitaplari olan adnan hocanin islamiyeti ve hadisleri alet ederek yazdıgı her yayini.
 • bütün cin ali serisi
 • 80'li yıllardaki lise 1,2,3 tarih kitapları, emin oktay, meb yayınları.
 • yüzüklerin efendisi

  biraz gec de kalmis olsam,editlerin efendisi;2001 yilinda hayal dunyaniza isin kilici gucu katacak bir kitap ariyordunuz da,ben onermedim diye bu kitabi okumaktan vazgectiyseniz (ki hakkinda cok az sey bilinen,gizli sakli bi kitaptir bu,benim onerim eminim kilit nokta oldu bu secimizde),esekligim yuzunden buyuk hata etmissiniz o zaman.kizdiysaniz 'yillar sonra mi soylenir bu,askolsun!" diye,entry degil de bana bi mesaj yazip sorun 'neden yaptin bunu arkedesim!" seklinde;ben de cevabimi veriyim kendimce,guzel guzel konusalim,ogrenelim,arkedes olalim,baris olalim,bir olalim.
 • how to tarzı amerikan kitapları.
 • ella'dan okumaniz gereken kitaplar-(3. basimi önerilir)
  hayal gucunuze yeni sinirlar kazandiracak emin olun.
 • "okunmamasi" gereken kitaplar listesine "hayal dünyasi" ile ilgili bir kitabi eklersek ve neden okumamamiz gerektigini belirtme ihtiyaci duymazsak,bundan zevk alabilecek insanlara haksizlik yapilmi$ olmaz mi peki?