şükela:  tümü | bugün
  • çok ciddi bir bağımlılıktır.
  • geçen gün yapmış bulunduğumdur.
    d&r'de indirim olunca dayanamadım. bir süredir kitap almıyorum da okumuyorum da, tekrar başlamak için iyi bir adım olur diye düşündüm.

(bkz: d&r'ın can yayınları indirimi)
  • müsrifliktir. okumayacaksan niye aldın o kadar kitabı? aldın oku bari. yok göstermelik yapıyorsan bu işi, zenginsindir. başka açıklaması yok bu işin. kitaplar maalesef artık benim için pahalı kategorisinde. bazen okumak istediğim kitabı alamadığım/almadığım oluyor.
  • indirim varsa mutlaka düşülür bu hataya. ama güzel bir hatadır. bir gün o kitaplar okunacak nasıl olsa.
  • steam kütüphanesinde oynanmamış onlarca oyun olmasına rağmen indirimde yine oyun almakla aynıdır. "daha sonra oynarım." diye alınır ama oynanmaz. an itibariyle 1040 oyunu geçmişim, oynadığım oyunlar yine aynı.
  • benim bu.

halihazırda bir yığın kitabım var. alıp alıp duruyorum. raflarda yer kalmadı artık başka yerlere koyuyorum. zaman çok hızlı ben kitaplara yetişemiyorum. bu yüzden insanın iki ömrü olmalı biri okumak diğeri yaşamak için.
  • içinde bulunduğum durumdur. hepsini okuyamasam da birlikte yaşarım ki ben onlarla. walter benjamin yalnız değilsin dostum.
  • indirim yakalayınca affetmiyorum. sonuç olarak sürekli zamlanan bir şeyden bahsediyoruz. şimdi alıp seneye okusan bile kârdasın. d&r'ın can yayınları indiriminden* hemen hemen hiçbir eserini daha önce okumadığım yazarlara ait 17 kitap aldım. yavaş yavaş okurum, kitaba verdiğim paraya acımıyorum açıkçası.